Złoto od zawsze rozpala wyobraźnię. Niezależnie od czasów stanowi jeden z pewniejszych środków lokowania kapitału i gromadzenia oszczędności. Ten symbol bogactwa także i dzisiaj zasługuje na uwagę, warto jednak wiedzieć, jak w niego inwestować.

Inwestycja w złoto – dlaczego to opłacalne?

Nie odpowiada za to jeden, lecz kilka czynników. Przede wszystkim podaż złota, która jest ograniczona. Nie można go wyprodukować, nie da się też go zniszczyć, można co najwyżej je formować i dzielić. To jednocześnie stanowi jego ogromną zaletę, ponieważ skoro jest łatwo podzielne, to bez problemu można z niego stworzyć monety i sztabki różnej wielkości (malutkie 1-gramowe i dużo większe 1-kilogramowe). 

Popyt na złoto jest stabilny, gdyż nie podlega negatywnym wpływom lokalnych kryzysów finansowych. To samo odnosi się do konfliktów politycznych. To tylko potwierdza, że inwestowanie w złoto traktowane jest jako jeden z bezpieczniejszych sposobów przechowywania środków finansowych. 

Kiedy najlepiej inwestować w złoto?

W ogromnej mierze zależy to od bieżącej realnej stopy procentowej, szczególnie jak jest niska lub ujemna, powinniśmy pomyśleć o inwestycji w złoto. Jednocześnie warto pamiętać, że inwestycjom w ten szlachetny kruszec sprzyjają różnego typu rynkowe zawirowania, gdyż w czasie niepewności globalni inwestorzy kierują się w stronę aktywów uznawanych za bezpieczne. Złoto zaś charakteryzuje się niskim ryzykiem znaczącej utraty wartości, więc pasuje do tej grupy idealnie. 

Jak inwestować w złote sztabki?

To właśnie złote sztabki są najczęściej wybierane, gdy chcemy zainwestować w złoto. Jeśli i my mamy taki plan, powinniśmy koniecznie pamiętać o dwóch kwestiach. Pierwsza z nich dotyczy płynności, mianowicie nie warto lokować całości środków w jedną sztabkę. To dlatego, że jak będziemy chcieli upłynnić tylko część środków, nie będziemy musieli sprzedawać całej sztabki. 

Kolejną ważną kwestią jest cena, ponieważ im większa sztabka, tym jest ona tańsza w przeliczeniu na gram. Oznacza to, że inwestycja w złoto opłaca się najbardziej w przypadku sztabek 100-gramowych. Kilogramowe zaś są odpowiednie w naprawdę dużych inwestycjach – powyżej miliona złotych. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy pod adres https://www.artar.eu/sztabki-i-monety.

Inwestycja w sztabki złota może wydawać się dostępna tylko dla nielicznych, lecz tak nie jest, gdyż wiele osób, także tych, które nie zarabiają nie wiadomo jak dużo, myśli nad lokowaniem kapitału w tym szlachetnym kruszcu. Patrząc na niepewność dzisiejszych czasów, to naprawdę rozsądny pomysł. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here