Dla wielu osób wybudowanie domu to jedno z największych marzeń życia. Jednak jest to tez bardzo duża inwestycja. Aby zoptymalizować koszty zakupu działkim, materiałów budowlanych oraz zamówienia planu, warto zastanowić się nad inwestycją w gotowe projekty. Takie plany przygotowują wykwalifikowani architekci. Dodatkowo gotowe plany zawierają mnóstwo nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które w późniejszym czasie znacznie wpływają na ograniczenie wydatków związanych z rachunkami. Jak zatem znaleźć projekt inteligentnego domu?

  1. Pasywne domy – co to znaczy?
  2. Gotowe projekty domów – czy to się opłaca?
  3. Jak znaleźć projekt idealnie dopasowany do własnych potrzeb?

Pasywne domy – co to znaczy?

Poszukując dobrych rozwiązań na budowę domu, można zetknąć się z pojęciem pasywne domy (więcej do poczytania pod linkiem: https://www.extradom.pl/porady/artykul-co-to-znaczy-ze-dom-jest-pasywny). Plany domów pasywnych to obecnie najlepsza inwestycja dla osób, które planują wybudować dom. Największą zaletą takich konstrukcji jest zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które zmniejszają zapotrzebowanie na energię elektryczną. Tym samym można znacznie obniżyć rachunki za prąd (warto to wziąć pod uwagę, tym bardziej, że ceny cały czas rosną). Dodatkowo to rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Domy pasywne według gotowych projektów wykorzystują bowiem systemy solarne, czyli fotowoltaikę. Naturalne źródła pozyskiwania energii nie emitują do atmosfery szkodliwego dwutlenku węgla oraz innych trujących substancji.

Gotowe projekty domów – czy to się opłaca?

Zamówienie indywidualnego projektu domu to bardzo kosztowna inwestycja. Jeśli zatem chcesz oszczędzić, zdecydują się na jeden z już przygotowanych projektów. W ten sposób oszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz także czas. Nie trzeba bowiem czekać, aż architekt skończy swoją pracę. Ty otrzymujesz wszystkie rysunki oraz obliczenia. Wystarczy zamówić na przykład dom parterowy z garażem. Takie projekty są oczywiście opracowane przez wykwalifikowanych architektów, którzy posiadają wiedzę, umiejętności oraz pozwolenia na wykonywanie swojego zawodu. Wszystkie konstrukcje są zatem w stu procentach bezpieczne. Dodatkowo są to domy zaprojektowane tak, by były w maksymalnym stopniu funkcjonalne. Nawet jeśli nie dysponujesz dużą działką budowlaną, możesz sobie pozwolić na dom dla kilkuosobowej rodziny. Warto również zwrócić uwagę na szeroki wybór wśród już gotowych projektów. Firmy oferujące plany domów, dokładają wszelkich starań, aby trafić w gusta każdego klienta. W ten sposób można znaleźć nowoczesne domy lub projekty o bardziej tradycyjnej bryle.

Jak znaleźć projekt idealnie dopasowany do własnych potrzeb?

Decydując się na zakup gotowego projektu, na początku należy dokładnie zapoznać się z wymiarami działki. W ten sposób uda się dobrać dom, idealnie dopasowany do posiadanej przestrzeni. Jeśli nie jesteś pewny, który projekt będzie najlepszy, zapytaj doradców. Przedstaw plan swojej działki i w ten sposób wspólnie znajdziecie najlepsze rozwiązanie. Kolejny krok to decyzja, czy dom ma być parterowy czy piętrowy. Wśród projektów znajdzie takie, które posiadają garaż oraz te, które nie oferują przestrzeni na samochód, za to mają więcej pomieszczeń. Warto także zastanowić się nad liczbą pokoi oraz tarasem. Te wszystkie elementy pozwolą Ci wybrać projekt domu, w którym naprawdę poczujesz się idealnie. Warto zatem skonsultować się z architektami, którzy podpowiedzą, jaki plan spełni Twoje oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here