Wielu pasjonatów fotografii staje w pewnym momencie przed dylematem, jaki sprzęt wybrać. Z jednej strony są to osoby, które mają już jakieś wymagania i oczekiwania co do aparatu, z drugiej, jeżeli fotografia jest tylko pasją, najczęściej budżet nie jest zbyt wygórowany. Jak wybrać dobry sprzęt, ale jednocześnie nie zbankrutować?

Promocje w sklepach fotograficznych

Jednym z rozwiązań podczas poszukiwania wymarzonego sprzętu jest zwracanie uwagi na oferty stacjonarnych sklepów fotograficznych i elektronicznych. Może być to jednak opcja nie do końca satysfakcjonująca. Cena, jaką zapłacimy, może mieścić się wówczas w budżecie, a sprzęt będzie nowy, ale na okazję przyjdzie nam długo czekać. Alternatywą jest w tym przypadku nabycie wymarzonego sprzętu, ale w lepszej cenie, kupując na przykład przez internet.

Ogłoszenia, giełdy sprzętów

Jeżeli sprzęt, jaki chcemy mieć, nie musi być koniecznie nowy, że można pokusić się o zakup czegoś lepszego za tę samą kwotę, ale używanego. Szukając aparatu fotograficznego, warto poszerzyć poszukiwania o modele i akcesoria używane. Jednym z pierwszych źródeł, jakie bierze się wówczas pod uwagę mogą być ogłoszenia i giełdy sprzętów, na których można znaleźć oferty od osób indywidualnych. W tym przypadku z jednej strony mamy możliwość wymiany doświadczeń w poprzednim właścicielem (czasami udostępniane są nam efekty, jakie da się danym sprzętem uzyskać), drugiej jednak należy mieć świadomość, że jakość i zużycie sprzętu nie zawsze jest zgodna z oczekiwaniami kupującego. Często po takiej transakcji sprzęt wymaga konserwacji, czyszczenia i serwisu podzespołów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Komis – używane, ale po serwisie

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, jeżeli szukamy używanego sprzętu – jest to komis. Punkty takie oferują często akcesoria, obiektywy, a także profesjonalny sprzęt fotograficzny, które znajdziecie w komisie fotograficznym E-oko.pl – posiadającym aparaty z wyższej półki cenowej. Dzięki temu, że są to rzeczy używane, cena jest niższa. W przeciwieństwie jednak do zakupu używanego sprzętu od indywidualnej osoby w tym przypadku można mieć pewność, że sprzęt będzie sprawny. Komisy często oferują również możliwość reklamacji w razie, gdyby coś jednak szwankowało.

Poszukując dobrego jakościowo aparatu, a jednocześnie nie chcąc przepłacać, warto szukać jak najlepszej oferty. Jeżeli nie zależy nam na nowym sprzęcie to komisy, tak stacjonarne, jak internetowe są najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz też: Lampy błyskowe do studia – jakie wybrać?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here