Podstawową kwestią przy wyborze sprzętu komputerowego dla użytkownika biznesowego jest dopasowanie go do jego indywidualnych wymagań oraz do specyfiki wykonywanej pracy. Czy przy tym ma znaczenie to, jakie logo i nazwa producenta będzie widniała na laptopie?

Laptopy przeznaczone dla użytkowników biznesowych

W ofercie wielu producentów laptopów znajdują się serie sprzętowe przeznaczone dla użytkowników domowych, uczniów i studentów, ale i profesjonalistów czy dla świata biznesu. Pod tym względem rzeczywiście można odpowiedzieć twierdząco na pytanie: czy marka laptopa ma znaczenie przy wyborze sprzętu dla użytkownika biznesowego? Wszystko dlatego, że warto zdecydować się na notebook, który będzie stworzony z myślą o wykonywaniu pracy z jego użyciem. Serie komputerów mobilnych dla biznesu w swojej ofercie ma między innymi firma Lenovo.

Komputer do pracy zdalnej i stacjonarnej

Jeśli mobilność jest cechą, na której najbardziej zależy użytkownikowi biznesowemu, dobrym wyborem dla niego mogą okazać się laptopy marki Lenovo, zwłaszcza Lenovo ThinkPad X. Wszystko dlatego, że mają one kompaktowe wymiary, ale zapewniają długi czas pracy ze względu na baterię. Komputery ThinkPad Lenovo Serii X charakteryzują się wysoką wydajnością i wytrzymałością. W ramach tej serii możesz zdecydować się także na urządzenia z odczepianymi ekranami i dotykowymi matrycami – takie 2 w 1 z tabletem, które będzie wspomagało pracę zdalną pracownika.

Dla miłośników nowinek technologicznych

Jednym z najlepszych laptopów biznesowych jest prestiżowy model również produkowany przez Lenovo – ThinkPad X1 Carbon Gen 9. Ma on wszystko, by uznać go za idealne narzędzie pracy dla biznesmena. Seria ta jest przeznaczona dla użytkowników profesjonalnych, a zmodernizowane rozwiązania zabezpieczające ThinkShield zapewniają bezpieczeństwo danych zgromadzonych na dysku. Ma on również zabezpieczenia biometryczne obejmujące czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania. Funkcja wykrywania obecności człowieka będzie automatycznie blokować laptop, jeśli od niego odejdziesz. Możesz też zdecydować się na opcjonalną kamerę na podczerwień czy panel wyświetlacza PrivacyGuard. Atutem tego modelu jest bateria pozwalająca na 16 godzin pracy. Nie należy zapominać o wyposażeniu go w najnowsze procesory Intel i matrycę z podświetleniem aż 500 nitów.

Specjalizacja producentów w segmencie laptopów biznesowych

Z pozoru wydaje się, że marka laptopa nie ma znaczenia, a ważniejsze są jego parametry techniczne przy wyborze idealnego sprzętu dla użytkownika biznesowego. Niemniej jednak są producenci, którzy specjalizują się w opracowywaniu i sprzedaży stricte laptopów biznesowych. Przykładem niech będą biznesowe komputery Lenovo. Marka ta jest postrzegana jako najpopularniejszy producent komputerów dla profesjonalistów w skali światowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here