Amazon Web Services to jedna z największych platform, świadczących usługi w chmurze. W ramach Amazon Web Services można skorzystać z m.in. hostingu baz danych, usług dostarczania różnego rodzaju treści, czy mocy obliczeniowej. Czytaj dalej i sprawdź, co ma do zaoferowania Amazon Web Services.

Amazon Web Services to zbiór ponad 110 różnego rodzaju usług informatycznych, które są udostępniane na chmurze. Jednymi z najbardziej popularnych usług jest Amazon S3 oraz Amazon EC2. To jednak drobny wycinek tego, co firma Jeffa Bezosa ma do zaoferowania różnego rodzaju webmasterom, pracownikom IT czy właścicielom stron internetowych.

Amazon EC2 i Amazon KMS – czym są i komu służą?

Amazon EC2, czyli Amazon Elastic Compute Cloud, są wirtualnymi serwerami, dzięki którym możliwe jest swobodne dokładanie adresów IP, dysków twardych, load balancerów oraz wielu istotnych czynności dla osób zajmujących się utrzymaniem serwisów internetowych. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku Amazon Elastic Compute Cloud jest to, że postawione przez pracowników Amazona serwery są oferowane w rozliczeniu godzinowym, dzięki czemu klienci płacą jedynie za tyle czasu, ile faktycznie przeznaczyli na pracę z Amazon EC2.

Z kolei Amazon KMS to skrót od usługi AWS Key Management Service, która jest nowoczesną wirtualną przechowalnią kluczy do szyfrowania. Unikatowe i perfekcyjne rozwiązanie pracowników Amazona, umożliwia bezpieczne przetrzymywanie kluczy, dzięki czemu webmasterzy mogą być spokojni o przechowywane klucze.

Czym jest AWS Elastic Beanstalk oraz AWS Lambda?

AWS Elastic Beanstalk to kolejna usługa świadczona w modelu cloud przez firmę należącą do Jeffa Bezosa. W przypadku Elastic Beanstalk od Amazona, klienci mają możliwość skorzystania z platformy, która służy do uruchamiania konkretnych aplikacji.

W skrócie korzystania z AWS Elastic Beanstalk, sprowadza się do wyboru konkretnej platformy, podaniu swojego kodu, a usługa Amazona jest w stanie w ekspresowym czasie stworzyć Twoje środowisko, dzięki któremu użytkownicy, będą mogli oglądać od razu oglądać stronę internetową oraz innego rodzaju projekty. Co ciekawe, z usług Amazon Web Service, korzystają tacy giganci, jak Netflix czy Spotify, więc w kontekście oferty i obsługi klienta, nic nie można odebrać pracownikom Jeffa Bezosa.

Kolejna z wielu usług na platformie Amazon Web Services, czyli AWS Lamba, umożliwia sprawne wykonywanie funkcji, wywołanych danym żądaniem lub zdarzeniem. Po ich wprowadzeniu, możliwe jest wykonanie określonych funkcji. Co ciekawe usługi AWS Lambda są oferowane w rozliczeniu na milisekundy lub inny, określony przez Ciebie czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here