Wózki widłowe to podstawowe pojazdy mechaniczne, wykorzystywane w logistyce magazynowej. Dzięki wózkom widłowym można w komfortowych warunkach magazynować i transportować towary na niedużych odległościach. Czytaj dalej i sprawdź, jaki rodzaj wózka widłowego wybrać.

Wózek widłowy, zwany także wózkiem jezdniowym podnośnikowym, to kołowy pojazd mechanicznym, w którym producenci montują kilka rodzajów napędów. Wózki widłowe są przystosowane do przewozu materiałów o masie do nawet kilkudziesięciu ton. Wózki widłowe idealnie sprawdzają się jako pojazdy usprawniające magazynowanie towarów.

Elektryczne wózki widłowe

Nowoczesne wózki widłowe od najlepszych producentów, to bezpieczne pojazdy, zapewniające wysoką efektywność, a także komfort pracy. Elektryczne wózki widłowe to ekologiczne pojazdy, które charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością, wysoką kulturą pracy, a także niskimi kosztami użytkowania. Czołowi producenci elektrycznych wózków widłowych, wyposażają swoje pojazdy w mocne oraz wydajne napędy na trójfazowy prąd zmienny. Dzięki temu, elektryczne wózki widłowe dostarczają niezbędną ilość energii do wykonywania nieprzerwanej pracy przez nawet 8 godzin.

Elektryczne wózki widłowe sprawdzą się idealnie tam, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu oraz w przedsiębiorstwach, które nie mogą sobie pozwolić na zakup gazowych i spalinowych wózków widłowych ze względu na emisję szkodliwych spalin. Warto podkreślić, że elektryczne wózki widłowe z najwyższej półki są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak boczna wymiana baterii, czy możliwość wyboru kilku trybów jazdy.

Maksymalna wysokość podnoszenia elektrycznych wózków widłowych waha się od 6 do blisko 9 metrów. Czołowi producenci, gwarantują maksymalną siłę nośności w swoich pojazdach od 1,6 do 9 ton.

Spalinowe wózki widłowe

Spalinowe wózki widłowe to mocne i bardzo ekonomiczne pojazdy. Ten rodzaj napędu jest najdłużej instalowanym napędem w przypadku wszystkich wózków widłowych na całym świecie. W związku z tym, klienci od wielu lat mogą przebierać w bogatym portfolio producentów spalinowych wózków widłowych. Na rynku znajduję się wiele modeli, zaczynając od najbardziej kompaktowych pojazdów, aż do maszyn, które są przystosowane do transportu ciężkiego.

Spalinowe wózki widłowe zapewniają bezpieczną eksploatację, a także bardzo wysoki komfort oraz wydajność pracy. Modele czołowych producentów posiadają wiele udogodnień, takich, jak szerokie stopnie, zaawansowane technicznie fotele czy bogatą elektronikę kokpitu.

Maksymalna wysokość podnoszenia spalinowych wózków widłowych czołowych producentów, oscyluje wokół 6-9 metrów wysokości, natomiast maksymalna siła nośności wynosi od 2 do nawet 8 ton.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here