Wielu użytkowników decyduje się na abonament z telefonem za symboliczną złotówkę. Takie rozwiązanie niesie ze sobą jednak nie tylko zalety, ale także wady. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad korzyściami i kosztami ponoszonymi w tej sytuacji.

Charakterystyka telefonów za złotówkę

W ofercie polskich operatorów można znaleźć szeroki wybór telefonów za złotówkę, jednak warto zaznaczyć, że nie są to flagowce, tylko tańsze modele. W przypadku niektórych operatorów, na przykład Virgin Mobile, można otrzymać do abonamentu najlepsze modele za 0 złotych, chociaż później trzeba płacić raty przez okres 24 miesięcy. Takie rozwiązanie jest jednak o tyle wygodne, że abonament można potraktować jako zakup na raty, a w momencie podpisywania umowy nie trzeba wydać sporej sumy na smrtfona. Warto jednak zaznaczyć, że u większości operatorów telefony za złotówkę to te, które są najtańsze lub też pozostają w magazynach i nikt nie decyduje się na zakup tych modeli. W większości przypadków smartfony te pochodzą z wyprzedaży albo mają gorszą specyfikację techniczną, na przykład krótszy czas działania baterii, mniejszy ekran, brak dodatkowych funkcji. Takie modele są także bardziej zawodne, szybciej się psują lub zacinają, dzięki czemu użytkownik po zakończeniu czasu trwania abonamentu, wymienia smartfona na nowy model, znowu za złotówkę lub też za dużo wyższą kwotę.

Kiedy warto wziąć smartfona za złotówkę?

Telefon za złotówkę opłaca się w kilku sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, gdy użytkownik nie ma sprawnego telefonu, a jednocześnie nie chce lub nie może wydać dużej kwoty na drogi model, na przykład flagowca. Taki smartfon można także wziąć do abonamentu w przypadku, w którym posiada się już sprawny telefon, jednak potrzebny jest drugi, na przykład służbowy, albo dla dziecka. Na model za złotówkę można także zdecydować się, gdy użytkownik nie ma specjalnych potrzeb i uznaje, że wystarczy mu średni sprzęt, na przykład tylko do dzwonienia i przeglądania Internetu. W takiej sytuacji rzeczywiście nie warto inwestować kilku tysięcy we flagowca. Warto także zaznaczyć, że dla większości klientów, różnice między średnią i wysoką półką, jeśli chodzi o smartfony, nie są widoczne. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku osób, które ciągle korzystają ze swojego telefonu, interesują się specyfikacją najnowszych modeli, a także zależy im na czymś trwałym i niezawodnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here