Dlaczego dron to dobry pomysł na prezent?

0
1645

Czy dron to na pewno najlepszy pomysł na prezent? Skąd takie zainteresowanie tymi urządzeniami na przestrzeni kilku lat? Jak się okazuje, drony można nabyć nawet dla dzieci po atrakcyjnej cenie.

Niosą one ze sobą nie tylko dużo rozrywki, ale również mogą rozwinąć w nas nową pasję, która może przerodzić się w pomysł na opłacalny biznes. Warto dowiedzieć się więcej na temat różnych, koniecznych funkcji dronów i na temat polskiego prawa.

Łatwy w obsłudze

Kupienie drona dla dziecka nie jest wcale złym pomysłem. Na rynku jest dostępnych sporo modeli, które można nabyć po atrakcyjnej cenie. Dzięki temu można bez obaw eksperymentować i uczyć się nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Kupując drona po niższej cenie, warto jednak zwrócić uwagę na jakość jego wykonania i dostępne w nim funkcje.

Dobrze by było, aby miał on co najmniej 6-osiową stabilizację, barometr i możliwość podglądu lotu na żywo na swoim telefonie. Droższe modele mają niekiedy wbudowany również czujnik GPS, czy tryb Headless. Przed zakupem warto zwrócić ponadto uwagę na jakość kręconych filmów, dostępność trybu HDR czy też czasupracy.

Idealny prezent dla osób zajmujących się filmem

Dron bez wątpienia przyda się każdej osobie, która zawodowo albo hobbistycznie zajmuje się kręceniem filmów i robieniem zdjęć. Dodanie kilku ujęć z drona urozmaici filmowy materiał. Ponadto umożliwi on również kręcenie z miejsc trudno dostępnych, takich jak zarośnięte wyżyny, czy nawet z nad powierzchni wody.

Posiadając drona, możemy nakręcić ujęcia z miejsc, które są od nas znacznie oddalone bez konieczności przemieszczanie się. Z odpowiedniej odległości możemy również uchwycić stada dzikich zwierząt czy ptaków.

Pomysł na biznes

Jak już napisaliśmy powyżej, dron to świetny pomysł na nowe hobby. Może on jednak zostać wykorzystany w biznesie. Coraz więcej eventów, ślubów czy zgromadzeń potrzebuje drona do filmowania. Dzięki temu ujęcia są jeszcze bardziej różnorodne.

Operator drona z uprawnieniami bez problemu odnajdzie dla siebie zlecenia. Wystarczą mu podstawowe umiejętności operowania urządzeniem i znajomość programów do montażu.

O czym należy pamiętać?

W Polsce według prawa z dronu bez zezwolenia można korzystać wyłącznie hobbistycznie i tylko wtedy, kiedy znajdujemy się na obszarze nie zabudowanym, a nasze urządzenie nie waży więcej niż 600 g. Jeżeli więc planujemy, zacząć zarabiać na filmowaniu z drona powinniśmy wziąć udział w szkoleniu UAVO, aby zdobyć świadectwo kwalifikacji. Samo szkolenie to koszt około 2000 zł. Warto więc zdecydować się na nie, jeśli chcemy zacząć zarabiać przy pomocy drona.

Drony opanowały polski rynek kilka lat temu. Jak widzimy, niosą ze sobą spory potencjał. Warto zastanowić się nad nimi, jako pomysłem na prezent. Kto wie, może dzięki temu ktoś odkryje swoją nową pasję? A jeżeli ktoś już posiada drona, może umożliwić mu udział w szkoleniach UAVO? Jedno jest pewne, drony nie znikną z rynku tak szybko. Niosą ze sobą dużo możliwości i dają rozrywkę. Dlatego też mogą zostać z powodzeniem podarowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here