W dzisiejszych czasach gwałtowny rozwój elektroniki spowodował zmiany w życiu większości ludzi. Ciężko dziś wyobrazić sobie życie bez smartfonu, bez internetu czy też komputera. Niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny dostęp do informacji, wymiana danych, przesyłanie plików i używanie sprzętu będącego cały czas online w sieci. Reklamodawcy bardzo szybko zorientowali się, że internet stanowi doskonałe i tanie miejsce do publikacji własnych reklam.

Niestety zjawisko to z czasem zaczęło się nasilać, irytując użytkowników. Z reguły mało kto, otwierając stronę www czy też uruchamiając aplikację w telefonie, chce oglądać reklamę. Reklamy często są bardzo natarczywe — wydające dźwięki otwierające okienka i robią wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. Tego typu złośliwe reklamy stanowią plagę współczesnego życia elektronicznego. Nic dziwnego, że większość użytkowników chce usunąć złośliwe reklamy.

Reklamodawcy doskonale o tym wiedzą, że większość z nas zastanawia się jak usunąć złośliwe reklamy, dlatego wymyślają coraz to inne sposoby, aby istnieć i nie dać się zablokować. Usuwanie złośliwych reklam bardzo często wymaga użycia określonego oprogramowania. W komputerze mogą to być programy blokujące lub rozszerzenia do przeglądarek. W telefonie sytuacja wygląda podobnie, istnieją programy blokujące reklamy w przeglądarkach telefonu, jak i całym systemie.

jak usunąć złośliwe reklamy

Ze względu na fakt, iż bardzo wielu dostawców treści internetowych zarabia na reklamach, temat ich blokowania nie jest szeroko omawiany i użytkownik pozostaje sam z problemem, jak pozbyć się złośliwych reklam. Niestety złośliwe reklamy bardzo często też rozsiewane są przez różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie, które instalowane jest bez naszej zgody i wiedzy.

W takim przypadku przydają się programy antywirusowe mające w sobie moduły antyspamowe. Stosunkowo najszybciej jest usuwać złośliwe reklamy z poczty, wystarczy włączyć odpowiednie filtry, które same za nas określają dany e-mail jako spam i wrzucają go do kosza. Najtrudniej usuwać złośliwe reklamy z serwisów internetowych, niejednokrotnie są one integralną częścią danej treści np. reklamy na YouTube.

Istnieją także wyspecjalizowane firmy informatyczne, które zawodowo zajmują się usuwaniem niechcianych reklam, na przykład w sieci korporacyjnej lub firmowej. Problem, jak usunąć złośliwe reklamy jest dosyć złożony. Nie ma jednej uniwersalnej recepty pozwalającej usunąć wszystkie reklamy.
Oczywiście we własnej domowej sieci można zablokować na routerze adresy IP, z których najczęściej przychodzą reklamy, można połączyć się siecią VPN, która ma już zaimplementowane usuwanie reklam, lecz sposoby te wymagają czasu i wiedzy, a niejednokrotnie nie dają gwarancji, że dana reklama się nie przeciśnie przez blokady.

Dobrym sposobem na usuwanie złośliwych reklam jest zasięgnięcie opinii innych użytkowników. Można przeglądać fora internetowe i na własną rękę szukać sprawdzonych sposobów. Jednak te sposoby rzadko kiedy są w stu procentach skuteczne. Reklamodawcy, wiedząc, że ich produkt bardzo często irytuje użytkowników, starają się tworzyć reklamy tak zwane spersonalizowane. Reklama spersonalizowana z definicji ma trafiać w gust i upodobania użytkownika.

Dobrym sposobem usunięcia reklam jest omijanie podejrzanych strony internetowych, nieinstalowanie podejrzanych aplikacji i po prostu dbanie o stan oprogramowania naszego komputera bądź telefonu. Jeśli już tak się zdarzy, że widzimy nadmiar irytujących złośliwych reklam, które nie wiadomo dlaczego się pojawiają, warto rozważyć ponowną instalację systemu. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że nasz sprzęt jest w stanie takim, w jakim go kupiliśmy.

złośliwe reklamy

W walce ze złośliwymi reklamami jest oczywiście to krok ostateczny, niejednokrotnie wymagający czasu i cierpliwości przy ponownej instalacji wszystkich programów. Problem złośliwych reklam będzie narastał, podobnie jak będą pojawiać się coraz to nowe bardziej zaawansowane metody walki z nimi. Wiele tutaj sprowadza się do ekonomii. Łatwe i tanie dotarcie do tysięcy użytkowników będzie nadal kusić wielu programistów i wiele różnych film do produkowania reklam, w których podstawowym celem i jest zwrócenie naszej uwagi.

Serwisy takie jak Facebook nie utrzymałyby się bez publikacji reklam. Dbanie o podstawowe zasady bezpieczeństwa, częste skanowanie programami antywirusowymi omijanie podejrzanych aplikacji, znacząco wpływa na ograniczenie ilości irytujących złośliwych reklam. Odpowiednie wtyczki do przeglądarek internetowych, takie jak AdBlock pozwalają cieszyć się treścią bez rozpraszania wyskakującymi okienkami z reklamami. Obowiązuje tutaj zasada, że im prostszy sposób przeciwdziałania, tym jest on bardziej uniwersalny i niezawodny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here