Reklamy można spotkać na każdej stronie internetowej, jaką odwiedza się w sieci. Z jednej strony nie można się temu dziwić, gdyż w wielu przypadkach będzie to źródło utrzymania i zarobku przykładowo dla osoby, która prowadzi bloga, na który poświęca większość swojego czasu, a który sam w sobie nie generuje żadnych zarobków. Czasami wyświetlająca się reklama za reklamą staje się nie do zniesienia, a odwiedzający stronę, chciałby w końcu dostać się do właściwej treści, która go interesuje.

W związku tym, zaczyna się zastanawiać, jaki program do blokowania reklam będzie najskuteczniejszy.

Wedle jednych użytkowników nie ma nic złego w blokowaniu niechcianych banerów, które znienacka potrafią przerwać czytanie, oglądanie interesujących zdjęć. Inni uważają, że należy wytrzymać kilka sekund, niestety czasami nawet minut, gdyż w ten sposób płacimy za przeczytany artykuł, obejrzane zdjęcie. Oczywiście blokowanie reklam nie jest bezprawne, a materiały dostępne w internecie na blogach i stronach internetowych możemy bez obaw czytać i oglądać za darmo.

do blokowania reklam

Wskazuje się tu raczej na aspekt etyczny, nie prawny. Osoba, która wykonuje jakąś pracę, poświęca czas żeby sporządzić oryginalny, merytorycznie wartościowy tekst, zasługuje na to, żeby otrzymać z tego tytułu wynagrodzenie. Oczywiście obejrzenie reklamy nie będzie bezpośrednią zapłatą za tekst. Warto w wybranych wypadkach uhonorować w ten sposób autorów i twórców. Jeżeli jakiś twórca, dodający swoje filmy na platformie YouTube dostarcza nam wartościowej rozrywki, wskazanym jest obejrzenie także reklam dołączonych do jego filmów.

Nie sposób jednak praktykować oglądanie wszystkich spotów reklamowych, jakie tylko napotyka się w internecie. To oznaczałoby stratę nawet kilku godzin, co jest rzeczą, której już nie można zaakceptować. Zastanawiając się, jaki program do blokowania reklam wybrać, warto rozważyć kilka dostępnych w internecie darmowych programów. Jednym z nich jest Adblock Plus.

Jest to właściwie rozszerzenie, które działa na zasadzie wtyczki do najbardziej znanych przeglądarek: Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer, jak i Safari. To oznacza, że nie ma potrzeby instalowania dodatkowych narzędzi. Adblock Plus integruje się z tą przeglądarką, której używa osoba decydująca się na tą wtyczkę. Program cieszy się dużą popularnością, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w blokowaniu niechcianych reklam.

Zastanawiając się, jaki program do blokowania reklam wybrać, wiele osób ostatecznie przekonuje fakt możliwości Adblock Plus. Program pozwala dobrać te strony, na których reklamy będą blokowane, a na których swobodnie wyświetlane.
Innym programem do blokowania reklam, na który warto zwrócić uwagę jest Ad Muncher.

Program jest kompatybilny z popularnymi przeglądarkami, między innymi z Google Chrome, Opera, Firefox. Występuje w formie osobnej aplikacji, którą trzeba zainstalować na dysku. Efektywność blokowania reklam jest naprawdę imponująca. Ponadto program posiada możliwości personalizacji jego działania. Można poszerzać zestawienie elementów, które program zablokuje o takie, które nie są reklamami.

Są to przykładowo różnego rodzaju ankiety, okna z informacją o plikach cookies. Ponadto Ad Muncher współpracuje z zewnętrznymi aplikacjami takimi jak SopCast.
Zastanawiając się, jaki program do blokowania reklam wybrać można natrafić także na AdFender. Nie jest to rozszerzenie, ale osobne narzędzie, które należy zainstalować na komputerze. Podobnie jak konkurencyjne programy AdFender jest kompatybilny z większością znanych przeglądarek.

program do blokowania reklam

Uwalnia serfujących po internecie od niechcianych reklam. Nie odstaje od konkurentów także w kwestii personalizacji działania programu. Można tworzyć własne listy stron, na których reklamy będą się wyświetlać i blokować. Program posiada również możliwości, jakie zwykle oferują jedynie programy antywirusowe Ciekawą właściwością AdFendera jest blokowanie skryptów, które zbierają informacje o komputerze i jego użytkowniku. Nie dopuszcza też do odwiedzania witryn, na których zidentyfikował pliki malware.

Program jest regularnie aktualizowany, dzięki czemu nie traci na swojej skuteczności.
Kolejnym programem, na który natrafiają osoby, próbujące odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki program do blokowania reklam wybrać jest uBlock. Wiele osób wybiera go ze względu na to, że ma niewielkie zużycie zasobów systemu. Poza tym wtyczka nie ustępuje swoimi możliwościami innym programom. Umożliwia selektywne blokowanie reklam, obsługuje dużą ilość filtrów.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here