Proste jest piękne – w ten sposób można krótko skwitować strony oparte na platformie WordPress. Niemal jedna trzecia stron jest stworzona w WordPress i liczba ta stale rośnie. Jakie zalety platformy tak przyciągają użytkowników?

Darmowo nie zawsze znaczy kiepsko

Platforma WordPress jest oparta na genialnie prostym, przejrzystym i przyjaznym użytkownikowi systemie zarządzania treścią (CMS). Została zaprojektowana z myślą o obsłudze blogów, ale w systemie tym tworzone są strony o różnej treści i przeznaczeniu, jak również sklepy internetowe.

Strony internetowe tworzone w WordPress są czytelne i estetyczne, co cenią sobie zarówno ich twórcy, jak i odwiedzający. Ogromna popularność WordPress świadczy o tym, że system ten istotnie zasługuje na miano jednego z najlepszych na świecie.
Przyczyną te popularności z pewnością nie jest jedynie fakt, że system jest darmowy, bo to nie jedyny darmowy CMS na świecie, ale jedyny aż tak popularny.

Jak to działa?

System WordPress opiera się na szablonach stron internetowych. Użytkownicy korzystają z wielu różnych motywów, mogąc je instalować i przełączać się między nimi. Każdy z motywów, to inny schemat wyglądu strony, który można zmienić bez ingerencji w kod źródłowy.
Nie wszystkie motywy są bezpłatne – motywy premium możemy kupić w internetowych sklepach z motywami, lub bezpośrednio u programistów WordPress takich jak Akamadr, którzy je tworzą. Możemy również tworzyć i rozwijać własne motywy, na bazie już istniejących.

WordPress daje możliwość stworzenia prostej strony i zarządzania nią nawet laikowi, natomiast osobom z pewną wiedzą na temat PHP stwarza naprawdę spore możliwości.

Jaka stronę stronę można stworzyć w systemie WordPress?

Platforma wprawdzie powstała z myślą o blogerach, ale na WordPress działają aktualnie również strony firmowe, wizytówki rozmaitych instytucji i sklepy internetowe. Ich atutem jest prostota CMS’a, który może obsłużyć każdy, dzięki czemu strona może być aktualizowana na bieżąco.

Warto pomyśleć o WordPress, kiedy potrzebujemy strony – wizytówki z blogiem, portfolio, czy platformy z kursem internetowym. Możliwość samodzielnego wpływu na treść witryny jest wprost nieoceniona.

WordPress.com, a WordPress.org – jaka jest różnica?

WordPress.com, to platforma do blogowania, gdzie konto z możliwością posiadania własnej domeny jest dość drogie.
WordPress.org natomiast, jest darmowym pakietem plików, na których możesz oprzeć prostą stronę i umieścić ją we własnej domenie. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, niż absolutna podstawa, dokupujesz szablony i dodatkowe funkcjonalności.

Czy warto korzystać z WordPress?

Z całą pewnością warto oprzeć stronę na CMS WordPress. Nawet, jeśli nie zrobisz tego osobiście, to z całą pewnością będziesz w stanie bez problemu zająć się utworzoną stroną samodzielnie. Kiedy zechcesz zmienić jej wygląd, wybór jednego z wielu szablonów umożliwi ci zrobienie tego bez trudu i wielkich kosztów.

Tak więc do dzieła – zacznij od przyjrzenia się gotowym stronom w WordPress i znajdź inspirację dla stworzenia własnej, prostej i funkcjonalnej strony.

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here