Reklama to zawarta w dowolnej formie informacja, która ma na celu nakłonić odbiorcę do skorzystania z usługi lub nabycia danego produktu. Oczywiście większość osób zdaje sobie sprawę z tego czym jest reklama i do czego służy. Częściej zadawane pytanie to raczej, jak sprawić by reklama była dobra i zachęcała innych. Nie jest to proste zadanie, dlatego, że widzieliśmy już tyle reklam, że ciężko wymyślić coś oryginalnego.

Jednak wystarczy trochę czasu, wyobraźni i kreatywności, aby stworzyć coś naprawdę zaskakującego. Chcąc stworzyć ciekawą reklamę, musimy kierować się pewnymi zasadami, które ułatwią nam sprawę. Zacznijmy od tego, że skuteczna reklama powinna od początku przyciągnąć odbiorcę. Używając dobrej przynęty, zachęcimy innych do przeczytania, czy obejrzenia do końca naszej informacji. Reklama musi przyciągać uwagę,przecież codziennie widzimy setki reklam, a tylko nieliczne przykuwają nasz wzrok.

Jeżeli już udało nam się uzyskać zamierzony efekt i odbiorca zwrócił uwagę na naszą reklamę musimy go zatrzymać i przekazać to co chcemy. Możemy to zrobić w dowolny sposób, ale tak, aby ludzie dalej pozostawiali zaciekawieni czy nawet zafascynowani. Dobrym sposobem jest, na przykład opowiedzenie ciekawej historii, właśnie poprzez reklamę. Taka krótka opowieść powinna wpływać na uczucia i wywierać emocje. Ważne, aby wykazać się oryginalnością, bo to właśnie ona nas zaciekawia. To co widzieliśmy już wcześniej setki razy, omijamy i za bardzo się tym nie interesujemy.

Kolejną elementem skutecznej reklamy jest wywołanie pragnienia zakupu. Nic nam z tego, że ktoś zainteresuje się samą reklamą, a nie oferowanym w niej produktem czy usługą. Sprawmy, aby w odbiorcy rozbudziła się chęć zakupu. Warto obiecać i zagwarantować mu, że nie pożałuje, jeśli skorzysta z naszej oferty.
Możemy postawić na promocję czy bonus, który zawsze przyciąga wielu nowych klientów. Dobrym sposobem jest również, sprawienie by człowiek, utożsamił się z daną reklamą. Jeżeli będzie mówiła, o problemie, który go również dotyczy, na pewno go zainteresuje. Tworząc reklamę musimy najpierw wszystko rozplanować.

Obmyślić każdy jej szczegół, stworzyć przyciągający element. Powinniśmy również ustalić do jakiej grupy odbiorców kierujemy naszą reklamę i jaka jej forma ich najbardziej zainteresuje. Ważne, aby pokazać dlaczego nasz produkt, wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego właśnie go warto wybrać. Pokażmy jakie korzyści daje nabycie reklamowanej przez nas rzeczy. Pamiętajmy, że warto przysiąść nad tematem reklamy nieco dłużej i stworzyć coś ciekawego i chwytliwego, a nie pokazać ludziom to co widzieli już wcześniej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here