Na polskim rynku znajduje się wiele firm, które prowadzą działalność w zakresie sprzedaży przyczep samochodowych. Oferta handlowa dotyczy zazwyczaj modeli aluminiowych, lawet ciężarowych, specjalnych typu wywrotka czy koparka. Na co zwrócić szczególną uwagę planując ich zakup? Jakie kwestie związane są z uprawnieniami na jazdę z tzw. przyczepą lekką, a jakie z przyczepą ciężką?

Zakup przyczepy samochodowej

Właściciele samochodów zgodnie twierdzą, że transport dużych gabarytów przyczepą samochodową znacznie ułatwia życie. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, warto sprawdzić szczegółowe parametry techniczne, które muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami drogowymi. Przyczepa lekka nie powinna przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej 750 kg. Jedną z wielu propozycji jest model BC/Majster oferowany przez producenta przyczep samochodowych Besttrailers. Natomiast waga powyżej 750 kg ogranicza całość zestawu, czyli przyczepy i auta osobowego do 3,5 tony. W przypadku przekroczenia tej wartości, kierowca kat.B będzie musiał zdobyć dodatkowe pozwolenie B96. Do rejestracji fabrycznie nowej przyczepy niezbędna jest homologacja oraz faktura VAT.

Producent przyczep samochodowych

Firma Besttrailers to doświadczony producent przyczep samochodowych, lawet wykonanych z aluminium oraz akcesoriów, które posłużą przy ich eksploatacji i zabudowy. Na stronie internetowej www.besttrailers.eu znajduje się bogaty wybór modeli o różnorodnych zastosowaniach, m.in: przyczepy aluminiowe Silverstone lub towarowe Sonda II Cargo oraz jednoosiowe do 750 kg Simple/Hochlader. Katalog wszystkich produktów znajduje się na stronie producenta. Oferta Besttrailers dopasowana jest także do potrzeb większości osób zainteresowanych kupnem lawety. Firma zlokalizowana na ulicy Ujezdzka 19 w Tomaszowie Mazowieckim obsługuje klientów z całej Polski i Europy. Wszystkie przyczepy samochodowe odpowiadają obowiązującym wymogom prawnym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na www.besttrailers.eu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here