Wiele osób miewa ogromny problem z pozbywaniem się zbędnych rzeczy. Wiadomo: przecież kiedyś mogą się nam jeszcze przydać. I choć miejsca w mieszkaniu powoli zaczyna brakować, to za nic nie możemy się zmusić do wyrzucenia niepotrzebnych przedmiotów i ubrań. Siła emocjonalnego przywiązania bywa ogromna, ale na szczęście istnieją sposoby na przechowywanie rzeczy poza domem.

Zbędne rzeczy zawsze można sprzedać, oddać lub wyrzucić? To rzecz jasna prawda, ale na przeszkodzie często staje nasza natura: jesteśmy zbieraczami, bo bardzo łatwo przywiązujemy się emocjonalnie do przedmiotów. Niestety oznacza to, że w naszych szafach zalegają potem stare ubrania i buty. Co z tego, że od kilku sezonów nie mieliśmy ich na sobie. Przecież cztery lata zapłaciliśmy za nie krocie, a poza tym moda wraca. Wystarczy cierpliwie czekać. Koszula jest poplamiona? No to będzie do chodzenia po domu. A może jest za mała? Pff, przecież zawsze można schudnąć… Jak widać, jeżeli komuś nie zależy na ograniczeniu liczby posiadanych rzeczy, to bez problemu znajdzie sobie wygodną wymówkę.

Kiedy i czego warto się pozbyć?

Dobrym momentem na pozbycie się zbytecznych przedmiotów jest przeprowadzka. To właśnie wtedy – w trakcie mozolnego pakowania kolejnych kartonów – najłatwiej jest uświadomić sobie, ile całkowicie zbędnych przedmiotów właściwie posiadamy. Potraktuj zatem zmianę miejsca zamieszkania jako bodziec do ostatecznego pożegnania się z nieużywanymi rzeczami: wysłużonymi ręcznikami, dziurawymi lub poplamionymi ubraniami, nadliczbowymi kubkami, kosmetykami po dacie ważności, starymi magazynami, czasopismami i fakturami. Przechowywanie rzeczy, które są w jakiś sposób uszkodzone, też raczej mija się z celem; jeżeli czegoś przez kilka lat nie chciało się nam naprawiać, to najwidoczniej nie jest to wcale takie niezbędne.

Gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów sprawia, że toniemy w nadmiarze. A co najgorsze, choć wszystkiego mamy zdecydowanie za dużo, to pragniemy jeszcze więcej. Właśnie dlatego pozbywanie się zbędnych rzeczy urasta niemal do rangi sztuki. Ale nie wszystkiego można się tak po prostu pozbyć.

Przechowywanie rzeczy: czego nie wyrzucać?

Psychologowie podkreślają, że lubimy gromadzić przedmioty, bo dają nam one poczucie stabilności, bezpieczeństwa i kontroli nad swoim życiem. Wiele osób nie potrafi się też rozstać z rzeczami po bliskich zmarłych, chcąc ich w ten sposób zatrzymać dłużej przy sobie. Nie mówiąc już o tym, że mało która kobieta jest w stanie wyrzucić swoją suknię ślubną. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z nadliczbowymi przedmiotami? Pewnym rozwiązaniem jest wynajęcie boksu w magazynie self storage.

– Najczęściej zgłaszają się do nas ludzie, którzy potrzebują dodatkowego miejsca na czas przeprowadzki lub wyjazdu, choć przechowywanie rzeczy o dużej wartości sentymentalnej też się zdarza – mówi Agata Siporska z Kangu Self Storage. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przedmioty te mają ogromne znaczenie dla naszych klientów. Dlatego zapewniamy odpowiednie środki bezpieczeństwa: indywidualne karty dostępu, całodobowy monitoring i zabezpieczenia przeciwpożarowe (gaśnice, czujniki dymu, hydranty). Sam przedmiot można w każdej chwili zabrać z magazynu.

Niepotrzebnych rzeczy powinno się systematycznie pozbywać, ale nie zawsze jest to takie proste. Magazyn Self Storage to w takiej sytuacji rozwiązanie kompromisowe: usunięcie zbędnych rzeczy ze swojego otoczenia sprawia, że przestajemy się nimi martwić, bo nie musimy ich używać, odkurzać, konserwować. Znikają też wyrzuty sumienia związane z tym, że dana rzecz jedynie stoi i się marnuje. Ale nasza własność dalej na nas czeka – wystarczy jedynie zajrzeć do boksu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here