Konferencje to wydarzenia, które wymagają bardzo dobrej organizacji. Niezależnie od tego, czy organizujemy event na szeroką skalę, czy ma być to raczej kameralna impreza, powinniśmy do jego realizacji przystąpić odpowiednio wcześnie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jak zatem się za to zabrać? Na co zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się sukcesem? Przede wszystkim zastanów się nad wyborem odpowiedniej lokalizacji. Obecnie największą popularnością cieszą się konferencje organizowane w dużych miastach, wśród których ze względu na położenie w centralnej Polsce przoduje Warszawa. Ofert lokali w stolicy znajdziemy mnóstwo, jednak powinniśmy postawić na sprawdzone ośrodki, które w branży eventowej działają od lat. Jednym z takich miejsc jest ADN Centrum Konferencyjne, gdzie do dyspozycji mamy 8 sal konferencyjnych różnych wielkości, co pozwala dopasować je do charakteru naszego eventu.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając salę konferencyjną?

•    Sprzęt multimedialny

Poza wielkością i lokalizacją sali bardzo ważne są również aspekty techniczne. W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić profesjonalny, branżowy event bez odpowiedniego sprzętu, który pozwoli nam na prezentację wysokiej jakości treści multimedialnych. Dlatego warto pamiętać o sprawdzeniu, czy sala konferencyjna oferuje dobre nagłośnienie i panuje w niej odpowiednia akustyka. Innym ważnym elementem technicznym jest obecność bezprzewodowych mikrofonów. W końcu niepotrzebne kable nie tylko przeszkadzają, ale również wyglądają nieestetycznie. Dodatkowo niektóre Centra Konferencyjne, tak jak ADN zapewniają projektory i inne urządzenia multimedialne, a także dostęp do szybkiej sieci internetowej poprzez Wi-Fi.

•    Foyer

Przestronne foyer, jakim dysponuje sala konferencyjna, zdecydowanie jest aspektem, który powinniśmy docenić. Tego typu przestrzeń jest nieoceniona podczas przerw, których przecież podczas konferencji zabraknąć nie może. Odpowiednie miejsce, w którym można wygodnie napić się kawy czy też nawiązać branżowe kontakty, przenosi wydarzenie na zupełnie inny poziom.

•    Catering

Odpowiednie, smaczne jedzenie jest często niedocenianym elementem podczas organizacji eventu. A jest to założenie błędne –  w końcu sycący, a jednocześnie lekki posiłek jest niezwykle potrzebny podczas trwającej często przez długie godziny konferencji. Pozwala on nabrać sił i zregenerować się przed kolejną częścią wydarzenia. Warto wybierać sale, które podobnie jak ADN Centrum Konferencyjne oferują dania przyrządzane na świeżo, w dniu eventu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here