Z zakupem nowego telefonu wiąże się sporo czasu poświęconego na wybór najlepszej oferty. Liczy się zarówno wygląd i funkcjonalność, jak i dodatkowe ulepszenia, a także cena. Ta ostatnia kwestia często wysuwa się na pierwszy plan, zwłaszcza w czasach, kiedy technologia pędzi do przodu. Gdzie zatem lepiej kupić smartfon: w sklepie czy online?

Zmiany, zmiany…

Jeszcze kilka lat temu w ofercie większości sieci komórkowych można było znaleźć telefony w atrakcyjnych cenach w pakiecie z abonamentem. Wynikało to ze zdecydowanie wyższych (ponad dwukrotnie) cen usług telekomunikacyjnych. Tym samym operator mógł oferować korzystne warunki zakupu telefonu w pakiecie z abonamentem, obniżając nieco cenę swoich usług.

Sytuacja uległa zmianie, kiedy ceny usług sieci komórkowych spadły. Obecnie są one porównywalne w ofercie abonamentowej i prepaidowej, więc ludzie rzadziej podejmują decyzję o zakupie telefonu w pakiecie z abonamentem. Klienci indywidualni zwykle osobno kupują telefon i osobno wybierają operatora telefonii. Wyjątkiem w tym trendzie są firmy, które nadal chętnie wybierają ofertę telefon + abonament.

Liderzy rynku

Skoro Polacy coraz częściej decydują się na zakup telefonu niezależnie od wyboru operatora, to jakie sklepy wybierają? Prym wiodą największe sklepy z elektroniką, takie jak RTV Euro AGD, Media Markt i Media Expert. Duże sklepy kojarzą się z gwarancją jakości w stosunkowo niskiej cenie. Zakupu można dokonać także online, na przykład w X-KOM lub na stronach wspomnianych sklepów, bez stania w kolejkach czy długiego rozmyślania w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo można wybierać spośród wielu modeli, w przeciwieństwie do zakupu telefon + abonament, gdzie gama dostępnych produktów bywa mocno ograniczona.

Warto zauważyć, że zakup telefonu w sklepie pozwala na większą elastyczność przy wyborze operatora. Decydując się tylko na usługę, bez dodatku w postaci smartfona, można wybrać ofertę w niższej cenie, na krótszy czas, co współcześnie jest bardzo istotne dla wielu osób.

Zniżki? Jak najbardziej!

Wiele sklepów oferuje atrakcyjne, obniżone ceny. Przykładem może być RTV Euro AGD, który czasem umieszcza cenę outletową przy tej regularnej (np.: telefon Xiaomi Mi 9 posiada regularną cenę 1999 zł, a egzemplarz powystawowy kosztuje 1730 zł).

Ponadto większość sklepów oferuje okresowe kody rabatowe, które pozwalają na skorzystanie z dodatkowej zniżki. Z „KODEM RABATOWYM EURO RTV AGD” można otrzymać nawet 300 zł rabatu na wybrany model telefonu. Warto zainteresować się także kodami, które można znaleźć na niektórych stronach internetowych – duży wybór oferuje strona https://kody-bonusowe.com/x-kom-kod-rabatowy/, gdzie można znaleźć kody zniżkowe nie tylko na telefony, ale także do restauracji, sklepów odzieżowych i wiele innych.

Współcześnie, kiedy czas i mobilność stały się szczególnie ważne, warto zdecydować się na zakup telefonu w sklepie, a nie w pakiecie z abonamentem. Pozwala to nie tylko na wybór lepszej oferty telefonii, ale także zakup smartfona w atrakcyjnej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here