Na czym polega praca programisty?

0
826

Programista, jest to zawód, który jest powszechnie rozchwytywany. Na czym polega praca jako programista? Osoba na tym stanowisku zajmuje się tworzeniem stron internetowych, aplikacji mobilnych, czy webowych. Także tworzy swoje indywidualne programy, bądź programy dla firmy, w której pracuje. Jest to praca, dzięki której można się rozwijać cały czas.

Zalety pracy jako programista

Praca programista jest też o tyle fajną, że można wykonywać ją zdalnie z domu. By zacząć pracować jako programista, należy najlepiej pokończyć dobre studia i kursy. Im więcej ma się doświadczenia w pracy, tym lepsze stanowisko można się ubiegać. W zawodzie programisty wyróżnia się kilka stanowisk ze względu na umiejętności. Można pracować jako front-end developer, który odpowiada za wizualizację strony, jej funkcjonalność.

Kolejną możliwością jest back-end developer do jego obowiązków, należy budowanie aplikacji, oraz tworzenie języków programowania. Full stack developer jest to osoba, która umie wszystkie czynności wymienione wyżej. Można także wybrać, w jakim kierunku programowania chce się uczyć i pracować. Wtedy możemy kierunkować się do miejsc pracy takich jak agencja reklamowa, korporacja, software house. Jeśli myślimy o pracy jako programista, to bardzo ważne jest, by mieć cechy, jakie są potrzebne w tym zawodzie, czyli: samodzielność, cierpliwość, chęć ciągłego doszkalania się, dokładność, komunikatywność. Dzięki tym cechom będzie nam o wiele lepiej znaleźć wymarzone miejsce pracy. Istnieją także niestety wady pracy jako programisty i trzeba się liczyć z takimi możliwościami, jeśli chcemy pracować w tym zawodzie.

Programista jest to zawód gdzie, spędza się przynajmniej 8 godzin przed komputerem. Ważne jest tutaj, by od początku pracy zadbać o swój wzrok. Jeśli zaś chodzi o zarobki na stanowisku programisty, to tutaj ma bardzo duże znaczenie nasze wykształcenie i doświadczenie. Początkujący programista może liczyć na kwotę około 3 tysięcy. Im dłużej jesteś w branży, im więcej doświadczenia nabierasz, tym większa jest kwota twojego wynagrodzenia. Może ona sięgać nawet powyżej 10tysięcy.

Droga do samego programowania jest dość długa i ciężka. Ale jeśli wiemy, że jest to coś, co chcemy w życiu robić, to najlepiej zacząć pracę od czasów szkolnych, by wybierać już w liceum odpowiednie kierunku. Im wcześniej zaczniemy się doszkalać w tym kierunku, tym szybciej będziemy mieć szanse na dobrze płatną pracę. Programista jest to zawód także przyszłościowy, który jest obecnie cały czas na topie. Jest to, także zawód, który można dostać praktycznie w każdym mieście w kraju, ale także bardzo dobre są propozycje zza granicy.

Umiejętności programistyczne

Ważną umiejętnością programisty, jest też bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Po pierwsze dzięki temu, że znamy język angielski, będziemy mogli szukać pracy także właśnie za granicą, gdzie otwierają się jeszcze większe możliwości niż w kraju, a po drugie znaczna ilość języków do programowania jest pisana po angielsku. Plusem pracy jako programista jest też fakt, iż przeważnie są stałe godziny pracy. Jeśli nie mamy możliwości programowania z domu, to w firmach są to godziny przeważnie od 8-16. W większości są też wolne weekendy. Programista ma też o tyle dobrze, że nie jest tak bardzo zagrożony na rynku, jak w przypadku innych zawodów, a jest wręcz obecnie bardzo pożądany. Tylko od programisty, będzie zależało, czy będzie piął się wyżej po szczeblach kariery, czy będzie mu wystarczał dany punkt rozwoju, który jest obecnie. Jest to naprawdę dobry zawód z przyszłością i możliwościami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here