Marka Apple wprowadziła na przełomie 2015 i 2016 roku nową generację klawiatury w komputerach Macbook. Starszą wersję zastąpiono nową klawiaturą motylkową o niskim skoku. Pozwoliło to uzyskać dużo cieńszą konstrukcję komputera, jednak zaczęły pojawiać się pewne problemy, szczególnie dotyczące zabrudzeń i awarii. Co zrobić, gdy nie działa klawiatura w Macbooku? Kiedy wymiana klawiatury Macbook Pro będzie ostatecznością?

Dlaczego klawiatura do Macbooka nie działa?

Zastosowane przez Apple rozwiązanie technologiczne okazuje się zawodne. Przyczynami złego funkcjonowania klawiatury mogą być zarówno zabrudzenia i gromadzenie się kurzu, jak i usterki mechaniczne. Jeśli drobinki dostaną się pod klawisze, mogą skutecznie zablokować działanie konkretnego przycisku. W takim przypadku naciskanie klawiszy z całej siły w celu ich pobudzenia tylko zaszkodzi komputerowi. Nie warto również na własną rękę podejmować się zadania oczyszczenia jej, gdyż komputery Apple posiadają specyficzną konstrukcję. Podejmując samodzielne próby wyczyszczenia klawiatury, można przypadkowo uszkodzić baterię lub inne podzespoły, które są ze sobą połączone spoiwem.

Czyszczenie klawiatury Macbook Pro – czy to zawsze pomaga?

Profesjonalne czyszczenie klawiatury Macbook Pro powinno rozwiązać problem związany z uporczywi zabrudzeniami. Należy jednak mieć na uwadze, że w klawiatura Macbook zacznie poprawnie funkcjonować tylko w przypadku udrożnienia jej w serwisie. Za pomocą specjalnych urządzeń serwisanci pozbędą się kurzu i innych zanieczyszczeń będących przyczyną uporczywego zacinania się.

Wymiana klawiatury Macbook Pro będzie konieczna w przypadkach, gdy okaże się, że pomimo przeprowadzonych prac czyszczących, klawiatura wciąż odmawia posłuszeństwa. Prawdopodobnie doszło do nieodwracalnego uszkodzenia jednego z istotnych komponentów odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie najważniejszych klawiszy. Serwisanci zdefiniują problem i dołożą wszelkich starań, aby komputer został jak najszybciej naprawiony.

Macbook wymiana klawiatury – powierz to profesjonalistom

Naprawa Macbook jest możliwa i skuteczna tylko za pośrednictwem profesjonalnego serwisu. Specjaliści używają dedykowanych narzędzi oraz posiadają wiedzę z zakresu szerokiej gamy produktów Apple. Co ważne, pracownicy stosują się przede wszystkim do zaleceń producenta, dlatego czyszcząc zabrudzoną klawiaturę, używają sprężonego powietrza. Aby kurz został skutecznie usunięty, należy zdjąć całą klawiaturę, gdyż problem obejmuje również wnętrze, czyli okolice baterii, ramy i portów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here