Mikrofaktoring to ciekawa odmiana klasycznej usługi faktoringowej, przeznaczona dla firm z sektora MŚP. Dzięki faktoringowi dla mikroprzedsiębiorstw z usługi atrakcyjnego finansowania, może skorzystać niemal każde przedsiębiorstwo. Czytaj dalej i sprawdź, na czym polega mikrofaktoring.

Mikrofaktoring bazuje na założeniach klasycznego faktoringu. W procesie realizacji usługi mikrofaktoringu, muszą występować trzy niezależne podmioty: faktorant, faktor oraz partnerzy biznesowi, którzy współpracują z faktorantem.

Faktoring dla mikrofirm krok po kroku

Faktoring dla mikrofirm, zwany również mikrofaktoringiem, jest usługą finansową, z której może skorzystać niemal każde przedsiębiorstwo z sektora MŚP. Istotnym warunkiem jest sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu możliwe jest finansowanie do nawet 90 procent wartości konkretnej faktury w ciągu 24 godzin od momentu przekazania kopii faktury firmie zajmującej się realizowaniem usług faktoringowych.

Wprowadzenie faktoringu dla drobnych przedsiębiorców jednoznacznie rozprawia się z mitem faktoringu, jako usługi finansowej zarezerwowanej jedynie dla dużych firm o określonej pozycji na rynku. Możliwość dostępu do elastycznego finansowania, stanowiącego alternatywę dla tradycyjnych, bankowych metod pozyskania dodatkowych środków finansowych, może poprawić bilans płatniczy w przedsiębiorstwie i doprowadzić do jego rozwoju.

Dlaczego warto skorzystać z mikrofaktoringu?

W wielu przypadkach mikroprzedsiębiorstwa, choć posiadają spory potencjał do wzrostu, borykają się z problemami natury finansowej już na starcie, co przynosi wiele problemów. Brak odpowiedniego kapitału wiąże się z utrata znaczenia zalet firmy, takich jak np. atrakcyjna oferta względem konkurencji czy szybkość działania.

W takich sytuacjach posiadanie finansowania dopasowanego do potrzeb oraz możliwości konkretnej mikrofirmy może okazać się nie do przecenienia. Jeśli mikroprzedsiębiorstwo decyduje się na pozyskanie świadczenia w ramach faktoringu od najlepszych instytucji faktoringowych na rynku, zyskują nie tylko atrakcyjne formy finansowania, ale także doskonałych partnerów biznesowych.

Jeśli przedsiębiorstwo, które dopiero wchodzi na rynek i chcę zdobyć przewagę nad pozostałymi konkurentami, powinno postawić na współpracę z partnerami na najwyższym poziomie. Najbardziej zaufani faktorzy, posiadają w swojej ofercie faktoring dla  mikroprzedsiębiorców z pełną gamą atutów, na które nie mogą pozwolić sobie pozostałe firmy.

W przypadku mikrofaktoringu realizowanego przez najlepszych faktorów branży, faktoranci mogą liczyć np. na uproszczoną analizę finansową, która polega na skupieniu się jedynie na najistotniejszych aspektach z punktu widzenia zachowania płynności finansowej firmy. Faktorzy świadczący usługi mikroprzedsiębiorcom mogą iść na rękę swoim klientom, którzy mogą otrzymać gwarancję przypływu należności bez względu na termin spłaty zobowiązania, wynikający ze sprzedaży z odroczonym terminem płatności.

Zalety faktoringu dla mikroprzedsiębiorców

Mikrofaktoring umożliwia szybki dostęp do gotówki, która w normalnych warunkach, byłaby zamrożona na fakturach z odroczonym terminem płatności. Faktoring dla mikroprzedsiębiorców, znacznie poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, które często stawia pierwsze kroki na rynku i nie wymaga otwierania osobnego rachunku bankowego. Proces pozyskania finansowania jest o wiele prostszy niż w przypadku klasycznych metod pozyskania dodatkowego finansowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here