Każdy twórca, któremu zależy na ilości odwiedzin jego witryny, z pewnością zdaje sobie sprawę, że pozycja jego strony w wyszukiwarce nie zależy od losowości. Przeglądarka posiada wiele mechanik, które oceniają strony pod względem użyteczności dla potencjalnego użytkownika i sortują je według odpowiedniej kolejności. Poznanie podstawowych zasad algorytmu danej wyszukiwarki jest bardzo istotne oraz z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedniego specjalistę, który będzie odpowiedzialny za optymalizację naszej witryny pod względem użyteczności dla potencjalnego klienta oraz algorytmu. Więcej na temat pozycjonowania opowiedział nam pan Marek Masalski, który jest doświadczonym freelancerem z Białegostoku i specjalistą ds. marketingu internetowego.

Czym jest pozycjonowanie?

W celu dalszej polemiki nad zaletami oraz sposobami optymalizacji naszej strony internetowej potrzebny jest dokładny zarys, czym pozycjonowanie stron tak naprawdę jest. Świadomość twórcy z roku na rok coraz bardziej rośnie i większość z nich zdaje sobie sprawę z tego, że jest to kluczowy aspekt podczas projektowania witryny, lecz mało osób wie dlaczego. Pan Marek Masalski przedstawił nam swoją własną definicję, czym jest pozycjonowanie.

Dla mnie pozycjonowanie jest niczym innym jak działaniami, które mają na celu podniesienie pozycji naszej strony w wyszukiwarce. Najbardziej zrozumiemy te zagadnienie, gdy wcielimy się w rolę potencjalnego użytkownika. Wpisuje on pewną frazę i liczy, że znajdzie wartościowe treści, które odpowiedzą na wszystkie jego pytania lub wątpliwości. Przeglądarka, w celu dostarczenia oczekiwanych artykułów, dokonuje oceny wartościowości witryn oraz sortuje je od tych najbardziej użytecznych i związanych z tematem, do tych które wpisanej frazy trzymają się najmniej. Oczywiście algorytmowi trzeba pomóc i zastosowanie odpowiednich mechanik z pewnością podniesie pozycję naszej witryny.

Jakie mechaniki warto zastosować?

Pan Marek Masalski w odpowiedzi na nasze poprzednie pytanie wspomniał o sposobach na odpowiednie pozycjonowanie danej strony. W dalszej części wywiadu poprosiliśmy naszego specjalistę, aby podzielił się częścią swojej wiedzy i nakreślił nam podstawowe mechaniki jakie są wykorzystywane w pozycjonowaniu.

Sposobów na optymalizację naszej strony pod względem SEO jest bardzo dużo i ciężko byłoby streścić całą dostępną wiedzę w jednym wywiadzie. Jednak rozumiem zainteresowanie pod tym kątem, gdyż każdy twórca zatrudniający specjalistę od spraw pozycjonowania, musi mieć choćby podstawową wiedzę o tym jakie mechaniki wpływają na poprawę pozycji w przeglądarce. Pierwszą rzeczą, która jest podstawą jeśli chodzi o pozycjonowanie jest nagromadzenie na stronie internetowej wartościowych słów kluczowych. Pozycję w wyszukiwarce z pewnością podniesie również linkowanie, które jest tak naprawdę odrębnym tematem na dość obszerny wywiad.

Jakie zalety przyniesie nam odpowiednie pozycjonowanie?

Dowiedzieliśmy się już czym tak naprawdę jest pozycjonowanie oraz jakie mechaniki specjaliści wykorzystują w swojej pracy. Pan Masalski w dalszej części wywiadu opowiedział nam jakie benefity możemy czerpać z odpowiedniego pozycjonowania naszej strony internetowej.

Pozycjonowanie jak już wcześniej wspomnieliśmy jest kluczową sprawą jeśli chodzi o działanie strony internetowej. Nawet najlepsza strona internetowa z piękną szatą graficzną potrzebuje odpowiedniej optymalizacji pod kątem SEO, aby potencjalny klient mógł ją zobaczyć. Tego typu działania z pewnością zwiększą ruch na naszej stronie, a jeżeli jest to sklep internetowy, to odpowiednie pozycjonowanie zwiększy również sprzedaż produktów znajdujących się na naszej witrynie. Obecnie praktycznie każda branża cechuje się bardzo dużą konkurencją, więc walka o potencjalnego klienta odbywa się już w trakcie wpisywania przez niego frazy w wyszukiwarkę. Jeśli nasza strona będzie pierwszym wynikiem, który pojawi się przed użytkownikiem, wtedy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że klient wybierze akurat naszą firmę, a nie konkurencję.

Niestety wraz z tym pytaniem kończy się również nasze spotkanie z Panem Masalskim, specjalistą do spraw marketingu internetowego. Serdecznie dziękujemy i liczymy na spotkanie w niedalekiej przyszłości!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here