Firma Valve zaprezentowała własną podręczną konsolę z „Steam Deck”. Dzięki temu możesz grać w gry Steam w podróży.

Firma Valve wprowadziła podręczną konsolę z „Steam Deck”. Nowa konsola jest już dyskutowana i wielu użytkowników chce wiedzieć, dla kogo konsola jest odpowiednia i w jakie gry można na niej grać.

Konsola przenośna Steam Deck od Valve ma prostą, czarną konstrukcję. W ogólnej strukturze i formacie nowa konsola przypomina konsolę Nintendo Switch, w której zastosowano również przyciski po prawej i lewej stronie wyświetlacza.

Valve nazywa to „przenośnym doświadczeniem w grach na PC” i to jest ważna kwestia: podczas gdy Steam Deck jest konsolą, jest to w zasadzie mini-PC, który uruchamia gry na PC. Już z tego powodu urządzenie może być mniej bezpośrednim konkurentem Switcha, niż można by się spodziewać.

Steam Deck to przenośna konsola Valve sterowana za pomocą panelu sterowania lub 2 pełnowymiarowych drążków analogowych z pojemnościowymi czujnikami dotykowymi. Ponadto istnieją przyciski «ABXY», a także przyciski naramienne L & R oraz analogowe wyzwalacze L & R. Na pokładzie znajdują się również przyciski widoku i menu, a także 4 przypisywalne przyciski uchwytów. Jako gładziki dostępne są kwadratowe powierzchnie 2 x 32,5 mm, które, podobnie jak drążki analogowe, zapewniają dotykowe sprzężenie zwrotne. Ponadto wbudowany jest żyroskop, aby umożliwić fizyczne pozycjonowanie w grze.

SteamOS 3.0 (podstawa Linux) jest używany jako system operacyjny dla Valve Steam Deck. Po włączeniu gracz łączy się ze swoim kontem Steam. Wszystkie gry są teraz dostępne do pobrania w jego bibliotece i można w nie grać na konsoli. Całość dopełnia opcjonalna stacja dokująca. Dzięki temu konsolę podręczną można nie tylko ładować praktycznie. Co więcej, stacja dokująca posiada wyjście HDMI 2.0, złącze Ethernet oraz USB 3.1, 2x USB 2.0 i DisplayPort. Podobnie jak sam Steam Deck, konsolę do gier można podłączyć do monitorów lub telewizora.

Dzięki konsoli do gier Valve powinno trafić w cel z dużą liczbą graczy. Potężna przenośna konsola przenosi wrażenia z gier Steam do codziennego życia mobilnego. Ponadto powinno być możliwe zainstalowanie oprogramowania na PC, a także surfowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here