Nie wyobrażamy sobie codziennego życia, bez dostępu do Internetu. Największym koszmarem osób uzależnionych od korzystania z sieci jest jakakolwiek awaria, która pozbawi ich możliwości przejrzenia stron, skorzystania z portali społecznościowych, czy odpisania na maile. To nie tylko kłopot osób bardzo intensywnie korzystających z dóbr Internetu, ale także przedsiębiorców, dla których stał się niejednokrotnie główną możliwością zarobkowania.

Zasięg Internetu

Popularność Internetu urosła do tak ogromnych rozmiarów, że dziś praktycznie niemożliwe jest funkcjonowanie bez niego. Dostęp do banku, korespondencja mailowa, kontakt z rodziną i znajomymi, czy prowadzenie sprzedaży online stały się codziennością. Warto zadbać o to, aby dostęp do Internetu był na odpowiednim poziomie jakościowym i cenowym.

Przepustowość i szybkość

Pierwsze, o czym powinniśmy zdecydować, wybierając nowego lub zmieniając dotychczasowego operatora Internetu, to szybkość łącza. Jeśli chcemy korzystać z sieci w sposób ograniczony np. sprawdzając jedynie maile, czy przeglądając strony internetowe i portale społecznościowe, nie musimy inwestować wielkich pieniędzy w szybki Internet. Wystarczy nam osiedlowa sieć, która w miarę przyzwoite parametry zaoferuje już od kilkunastu złotych miesięcznie. Jeśli natomiast jesteśmy bardzo aktywnymi internautami i szukamy rozwiązania nie tylko szybkiego, ale także niezawodnego, warto wybrać opcje droższe, oparte na nowoczesnej infrastrukturze i umożliwiające korzystanie z Internetu z dużą prędkością. W takiej sytuacji spotkamy się najczęściej z opłatą instalacyjną/aktywacyjną i abonamentem na poziomie kilkudziesięciu złotych miesięcznie, w zależności od wybranej opcji. Warto wówczas zdecydować się na abonament uiszczany z góry za kilka miesięcy, co czasami gwarantuje odpowiednie rabaty.

Czy mobilność jest wskazana?

Odpowiedź na to pytanie znów będzie zależeć od naszych preferencji i oczekiwań względem Internetu. Jeśli chcemy w minimalny sposób korzystać z dóbr, jakie daje nam globalna sieć, możemy zdecydować się na zakup Internetu mobilnego. Jeśli natomiast jesteśmy wielkimi fanami filmów oglądanych online, czy zawodowo zajmujemy się programowaniem i w związku z tym zarówno ściągamy, jak i wysyłamy potężne pliki, opcja mobilna może nie być wystarczająca. Po pierwsze: ważny jest limit transferu, czyli maksymalny miesięczny pakiet danych, jaki możemy wysłać czy pobrać. Po wykorzystaniu np. 2 GB prędkość Internetu spada drastycznie, a korzystanie nawet z podstawowych stron będzie dużym utrudnieniem. Po drugie: musimy wziąć pod uwagę operatora i możliwości techniczne, jakimi dysponuje w naszej lokalizacji. Jeśli w domu będziemy uzyskiwać jedynie podstawowy zasięg, wówczas mimo znacznych limitów, nie zrobimy w sieci nic, ponieważ nie pozwoli na to ograniczony zasięg operatora telefonicznego. Warto wziąć wówczas Internet na próbę, na kilka dni. Operatorzy komórkowi dają taką możliwość i pozwalają na sprawdzenie, czy w danej lokalizacji osiągniemy parametry najwyższej jakości. Przy zakupie Internetu mobilnego warto także zdecydować się na wyposażenie domu w bezprzewodowy router, który pozwoli nam samodzielnie stworzyć sieć WiFi i korzystać z niej na kilku urządzeniach.

Łącz usługi

Koszty Internetu w domu można znacząco obniżyć, jeśli zdecydujemy się na połączenie usług. Nasz dostawca telewizji satelitarnej oferuje dodatkowo Internet? Warto przeliczyć, być może zyskamy ciekawe rabaty i promocje za zakup pakietowy. Podobnie będzie z telefonem. Jeśli jeszcze posiadamy telefon stacjonarny, warto porównać koszty, jakie oferuje nam operator z tymi, które możemy zapłacić gdzie indziej. Popularne stało się łączenie usług telefonii komórkowej z dodatkowym abonamentem internetowym. To często korzystna opcja. Należy jednak pamiętać, że wykupienie oferty dodatkowej np. u operatora telewizyjnego, może wiązać się z koniecznością zakupu lub dzierżawy urządzeń np. przystosowanego dekodera lub nowego routera.

Internet w dzisiejszych czasach jest codziennością. Warto więc, decydując się na zakup tej usługi, wybierać nie tylko rozwiązania idealne jakościowo, ale także konkurencyjne pod względem ceny. Abonamenty wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie, niejednokrotnie za zbliżone parametry. Dobrze jest więc wybrać tak, aby nie tracąc na jakości, zaoszczędzić sporą kwotę w ciągu roku.

Szybka pożyczka na zakup sprzętu?

Bez odpowiedniego sprzętu komputerowego nie będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Możemy zdecydować się na zakup albo komputera stacjonarnego, albo laptopa. W obu przypadkach należy wziąć pod uwagę jego parametry techniczne oraz nasze oczekiwania. Jeśli potrzebujemy komputera tylko do prac biurowych, nie musimy wybierać modelu z najnowszą grafiką. Jeśli natomiast sprzęt ma służyć do grania w gry komputerowe, powinniśmy zwrócić uwagę na zupełnie inne aspekty. Marka i parametry techniczne decydują o cenie sprzętu, a jeśli nie posiadamy wystarczającej gotówki na ten cel, warto rozważyć dodatkowe wsparcie finansowe. Szybka pożyczka może nam pomów z zakupie wymarzonego sprzętu. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga terminowej spłaty, dlatego upewnijmy się, że możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here