Wystawianie dokumentów w przedsiębiorstwie może mieć różny charakter i formę. Najbardziej popularne dokumenty to faktury wystawiane elektronicznie. Do tego celu pomocne stają się programy do fakturowania, które pozwalają wygenerować faktury oraz szybko je seryjnie wydrukować bądź np. przesłać e-mailem do klientów.

Jakie dokumenty wystawia przedsiębiorca?

Zapracowany przedsiębiorca na początku prowadzonej działalności może wystawiać kilka faktur miesięcznie. Wraz z rozwojem firmy ilość oraz rodzaj przygotowywanej dokumentacji zwiększa się. Wówczas przedsiębiorca powinien wyposażyć firmę w prosty program do fakturowania. Łatwość obsługi narzędzia jest istotna szczególnie gdy brakuje czasu, który można przeznaczyć na wystawianie faktur. W firmie możliwe są takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura proforma, korekta, faktura VAT marża, uproszczona, końcowa, zaliczkowa, WDT, ZŁOM, eksportowa, z odwrotnym obciążeniem, refaktura, paragon fiskalny czy dowód sprzedaży. Przedsiębiorcy generują również Jednolity Plik Kontrolny. Wszystkie te dokumenty powinny być dostępne w programie, żeby przedsiębiorca mógł szybko wystawić je elektronicznie. 

Oprogramowanie do faktur elektronicznych

Znanym programem do faktur jest Faktura Small Business Handel. To program do przygotowania faktur oraz zarządzania magazynem. Wbudowane moduły pozwalają korzystającemu szybko przygotować wymagane do przeprowadzenia transakcji dokumenty. Program ten jest intuicyjny i szybko się go obsługuje. Funkcje, w które jest wyposażony na bieżąco dostosowywane są do zmian w przepisach i nowych regulacji. Można z jego pomocą wystawiać dokumenty magazynowe takie jak RW, WZ, PZ, PW i MM. Dodatkowo łatwo zarządza się stanami magazynowymi i wcześniej przygotowaną kartoteką towarów czy klientów. W programie tym dostępny jest moduł dokumentów kasowych i zakupowych. Program można skonfigurować ze sklepem internetowym Shoper jeżeli zachodzi taka potrzeba oraz uruchomić usługę eArchiwum pozwalającą ochronić zapisywane dane przed potencjalną utratą ,gdy ma miejsce np. zawirusowanie komputera. Program pozwala również stwarzać komplety towarów i dowolnie personalizować wygląd wystawianych dokumentów.

W firmie szczególnie produkcyjnej wystąpi bardzo dużo różnych rodzajów dokumentów. Oprócz zwykłych faktur VAT spotkać można także dokumenty związane z magazynem. Program Faktura Small Business Handel to proste oprogramowanie fakturujące, które sprawdzi się zarówno w małym jak i średniej wielkości przedsiębiorstwie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here