Każda z uczelni ma swoje indywidualne wymogi, co do tego jak ma wyglądać praca dyplomowa. Przed wydrukiem musimy ustalić czy będzie to druk jednostronny, czy też dwustronny, jaki będzie sam rodzaj oprawy dla jedno i dwustronnego druku. Istotna jest także ilość egzemplarzy dla danych rodzajów wydruków. Niesamowicie ważna jest także kolorystyka. Musimy mieć świadomość, że drukowanie pracy dyplomowej oraz oprawa pracy dyplomowej to nie takie łatwe zadania. Dowiedzmy się w pierwszej kolejności jak przygotować poprawnie plik.

Drukowanie i oprawa prac dyplomowych: jak przygotować plik?

Oczywiście przygotowanie musimy się odbywać zgodnie ze wszelkimi wymaganiami naszej uczelni. Musimy uwzględnić że oprawa pracy dyplomowej wymaga, aby lewy margines przynajmniej wynosił 2,5 centymetra. Numeracja powinna być na dole, zawsze po prawej stronie kartki. Z kolei wersja dwustronna powinna mieć lustrzane marginesy oraz zewnętrzną numerację. Jeśli planujemy wydruk dwustronny, to pamiętajmy, że po stronie tytułowej następuje pusta strona, a kolejna strona numer trzy jest stroną spisu treści, ewentualnie podziękowania.

Gdy czeka nas drukowanie pracy dyplomowej to musimy poprawnie przygotować plik. Plik, który przygotowujemy na komputerze w swojej wersji edytora wyświetlić się może nieprawidłowo na innym urządzeniu. Dlatego też gdy chcemy unikać wszelkich błędów w wydruku, to koniecznie zapiszmy dokument w PDF. Dzięki temu niezależnie od tego gdzie będzie on wyświetlany będzie miał identyczną formę. Dzięki temu drukowanie pracy dyplomowej odbędzie się bez żadnego problemu.

Jeśli zamierzamy zamienić plik Word na plik PDF, to musimy przy opcji „zapisz” wybrać jako rozszerzenie PDF. Dzięki temu plik zostanie w takim właśnie formacie zapisany. W przypadku OpenOffice musimy skorzystać z opcji eksportowania pliku jako PDF. Nie trzeba nic zmieniać w samych parametrach okna. Wybierajmy jedynie miejsce, w którym plik będzie zapisany.

Gdy czeka nas drukowanie pracy dyplomowej to pamiętajmy o tym, że strona tytułowa nie powinna posiadać numeru. Aby móc usunąć numerację z pierwszej strony należy wybrać wstawianie numeracji i wybrać opcję inne na pierwszej stronie. Przed wydrukiem z pracy musimy usunąć hiperłącza, ponieważ będąc w kolorze niebieskim, zostaną policzone automatycznie jako strony kolorowy, to na pewno sprawi, że za drukowanie pracy dyplomowej zapłacimy o wiele więcej. Zobacz cennik na  Lobos.promo

Na koniec musimy sprawdzić jak przygotować się do oprawy pracy. Czy oprawa pracy dyplomowej jest skomplikowana?

Oprawa pracy dyplomowej: sprawdź wymagania uczelni

Oprawa pracy dyplomowej jest usługą, która to oferuje znacznie większa część drukarni, która jest dostępna na rynku. Stosujemy do tego twarde, jak i miękkie kanałowe oprawy, a do tego także bindowanie. W punkcie, w którym oferowana jest oprawa pracy dyplomowej możemy wybrać oprawę gotową z wariantem napisu: „praca dyplomowa”, czy tez „praca licencjacka”.

Twarda oprawa pracy dyplomowej jest najbardziej popularną oraz wybieraną najczęściej metodą oprawy pracy dyplomowej: licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej czy też inżynierskiej. Taką oprawę również warto zastosować w przypadku bardzo ważnych dokumentów, aktów prawnych czy też umów, ponieważ najlepiej zdecydowanie zabezpiecza ona ich zawartość. Twarda oprawa pracy dyplomowej może być wykonana w przeróżnych odcieniach, na przykład zielonym, czarnym, granatowym oraz bordowym. Do wyboru także mamy przeróżne formaty twardych opraw, które musimy dopasować do objętości pracy, a także do gramatury papieru, na którym ta praca zostanie wydrukowana. Zaleca się druk dyplomowej pracy na satynowym papierze o gramaturze od 90 do 120 gramów. Na pewno zapewni to znacznie lepszy efekt wizualny.

Możemy także się zdecydować na oprawę miękką pracy licencjackiej. Takowa oprawa sprawdzi się świetnie w przypadku zaliczeniowych prac, sprawozdań różnego rodzaju, rozliczeń finansowych, audytów, jak i innych dokumentów tego typu. Miękka zaciskowa oprawa pracy dyplomowej jest wyposażona w twardy grzbiet, który spaja kartki z miękką oraz przezroczystą okładką z przodu oraz tekturową z tyłu.

Kolejna oprawa pracy dyplomowej to bindowanie. Metoda ta świetnie się nadaje do oprawiania prac zaliczeniowych oraz także innych dokumentów. Bindowanie polega na spięciu przy pomocy plastikowego lub też metalowego grzbietu kartek przedziurkowanych razem z przezroczystą okładką i plastikowym tyłem. Taka oprawa pracy dyplomowej jest niezwykle szybka. Dosłownie trwa jedynie kilka minut.

Na pewno drukowanie pracy dyplomowej oraz oprawa pracy dyplomowej będzie łatwiejsze od jej napisania i obrony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here