Amatorsko lub zawodowo zajmujesz się manicure? Zaczynasz właśnie kompletować całe potrzebne wyposażenie i akcesoria? Jeśli tak, na pewno już masz zestaw lakierów, szpatułki, gąbki, lampę UV i być może przyszła właśnie pora na frezarkę do paznokci. Jeśli tak i jeśli nie wiesz jaki model wybrać i co taka frezarka powinna posiadać, mamy dla ciebie kilka cennych wskazówek.

Do czego służy frezarka do paznokci

Frezarka to niewielkie urządzenie mechaniczne, zasilane energią elektryczną. Posiada wymienne końcówki o różnych kształtach i ziarnistości, służące do ścierania starych warstw lakieru. Frezarka do paznokci powinna spełniać kilka istotnych warunków, dzięki którym praca będzie komfortowa i bezpieczna, a jednocześnie zapewni nam oszczędność czasu.

Moc frezarki do manicure

Jak we wszystkich urządzeniach elektrycznych, również i frezarka do manicure występuje w dużym wyborze mocy silników? Parametr ten jest jednym z decydujących o skuteczności działania. Zalecamy wybór nieco droższej frezarki, której moc silnika będzie w przedziale od 40 do 45 W. jeżeli znaleźliście frezarkę o wyższej mocy i stać was na jej zakup, również doradzamy taki wybór. Większa moc pozwala uzyskać lepsze efekty pracy, a jednocześnie sprawia, że frezarka mniej się męczy podczas długotrwałych sesji i jest w mniejszym stopniu narażona na uszkodzenia.

Obroty we frezarce do paznokci

Kolejny bardzo ważny parametr we frezarkach do manicure to ilość obrotów na minutę. Rekomendujemy wybór urządzenia, które zapewnia przynajmniej od 20 000 do 30 000 obrotów na minutę i dodatkowo wyposażona jest w płynną regulację obrotów. Pozwala to precyzyjnie dopasować sposób jej pracy do każdego paznokcia, uzyskując oczekiwane efekty, w tym zadowolenie twojej klientki.

Pozostałe czynniki wyboru frezarki do manicure

Kiedy już wiesz jaką minimalną moc i zakres obrotów powinna oferować frezarka do paznokci, możesz skupić się na pozostałych kwestiach. Pierwsza z nich to wielkość i waga frezarki. W przypadku sporadycznego użytkowania domowego można sobie pozwolić na zakup urządzenia o większych rozmiarach i większej wadze. Jeśli jednak masz się nią posługiwać każdego dnia, lepiej zainwestować w model bardziej zaawansowany, o ergonomicznej obudowie oraz mniejszej wadze. Czy postawić na frezarkę z zasilaniem przewodowym, czy może frezarkę akumulatorową, bezprzewodową? To również kwestia wygody i sposobu jej użytkowania. Dobrą opcją może być frezarka akumulatorowa z możliwością podłączenia do niej kabla i pracy na przewodzie zasilającym.

Frezarka i przystawki do niej

Na końcu jeszcze jedna ważna wskazówka, a mianowicie kompatybilność takiej frezarki z innymi przystawkami. Warto wybrać takie urządzenie, które posiada uniwersalny system mocowania przystawek– można je łatwo dokupić lub wykorzystać z innych urządzeń. Ile będzie nas kosztowała dobra frezarka do paznokci i czy potrzebna będzie pożyczka bez bik, aby ją kupić? To zależy. Najtańsze urządzenia można już kupić za nieco ponad 100 złotych i dedykowane są użytkownikom indywidualnym, pracującym na nich w domu. Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu, który w zestawie posiada solidne etui i dużą ilość frezów, trzeba się liczyć z wydatkiem nawet do 400 złotych. Jak szybko może się nam zwrócić taka inwestycja? Jeśli masz dużą grupę klientów, które chętnie korzystają z twoich usług, zwrot całej inwestycji można uzyskać nawet w przeciągu jednego miesiąca intensywnej pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here