Kredyty gotówkowe kojarzą się z finansowaniem przyznawanym na maksymalnie kilka lat. Polaków coraz częściej interesują jednak zobowiązania z możliwością wydłużenia okresu spłaty nawet na 10 lat. To ważne szczególnie w przypadku wyższych kwot – dzięki temu istnieje możliwość dostosowania miesięcznej raty do domowego budżetu. Sprawdź więc, czy jakiś bank proponuje tego typu finansowanie.

Kredyt gotówkowy na 10 lat to korzystna opcja, która pozwala uzyskać wyższe kwoty z przystępną do spłaty ratą. Między innymi dlatego rodacy poszukują tego rodzaju produktów finansowych. Analizując oferty dostępne w bankach, można dojść do jednego wniosku – istnieje taka opcja.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 10 lat?

Długi okres finansowania jest dla banku korzystną opcją, ponieważ kredytobiorca przez dłuższy czas będzie spłacał zobowiązanie, do którego zostaną doliczone odsetki. Dlatego niektóre instytucje proponują kredyt z promocyjnym oprocentowaniem lub bez prowizji.

Przykład. Załóżmy, że zaciągasz kredyt w kwocie 33 200 zł na okres 87 miesięcy. Całkowita kwota do zapłaty wyniesie 43 846,26 zł:

  • oprocentowanie zmienne 7,99%
  • całkowity koszt kredytu 10 646,26 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 10 646,26 zł)
  • 87 miesięcznych rat równych w wysokości po 503,98 zł.

Oczywiście koszty mogą się zmieniać w zależności od indywidualnej oferty banku. Jeśli chcesz je obniżyć, możesz zastanowić się, jak negocjować kredyt gotówkowy.

Kto otrzyma kredyt gotówkowy na 10 lat?

Biorąc pod uwagę wymagania związane z ubieganiem się o kredyt gotówkowy na 10 lat, właściwie nie odbiegają one od wymogów stawianych w przypadku wnioskowania o kredyty z krótszym terminem spłaty. Na pewno trzeba więc:

  • mieć stały dochód
  • dobrą historię kredytową
  • odpowiednią zdolność kredytową.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Jeśli uda Ci się znaleźć kredyt gotówkowy z długim okresem finansowania, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Porównaj kilka możliwości, aby wybrać najbardziej korzystną opcję.

Na co zwracać szczególną uwagę? Uwzględnij:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o całkowitej kwocie do spłaty, ponieważ uwzględnia nie tylko odsetki, ale również pozostałe koszty;
  • kryteria stawiane kredytobiorcy – być może finansowanie dostępne jest wyłącznie dla nowych klientów lub takich, którzy w danym przedziale czasowym nie korzystali z oferty kredytowej konkretnego banku;
  • wymagane formalności – chodzi o konieczność przedstawienia dokumentów finansowych itp.

Na opłacalność kredytu gotówkowego wpływa wiele czynników – nie tylko okres kredytowania. Dlatego musisz spojrzeć szerzej, jeśli zależy Ci na wyborze korzystnego finansowania. Pamiętaj przy tym, że zawsze masz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Wcześniej jednak musisz zastanowić się, czy warto nadpłacać kredyt gotówkowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here