Czy ktoś z nas jeszcze nie wie co to jest Instagram? Oczywiście, że wiemy. Większość z nas ma własne konto, a kto jeszcze go nie ma, prawdopodobnie w najbliższym czasie je założy. Dlaczego?

Otóż nie bez powodu Instagram, jako platforma społecznościowa, z dnia na dzień zyskuje sobie coraz większe grono użytkowników. Służy już nie tylko udostępnianiu własnych treści i dzieleniu się nimi z innymi użytkownikami. Obecnie służy także czerpaniu inspiracji. Jednak bez względu na to czy chcemy być inspirowani, czy też my chcemy inspirować, warto zadbać o to, aby nasze konto zyskało na popularności. Możemy tego dokonać na wiele sposobów.

Jednym z patentów jest tytułowe InstaStories. Są to relacje (zdjęcia i/lub wideo), które wyświetlają się na górze strony głównej. By je obejrzeć wystarczy kliknąć na miniaturkę zdjęcia profilowego danej osoby. Jest to świetny sposób na pokazanie co aktualnie się u nas dzieje lub co robimy. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się je również do promocji nowych piosenek, kosmetyków czy marek odzieżowych. Jego szerokie zastosowanie i prostota użytkowania sprawiają, że z pewnością warto z niego korzystać – radzi ekspert polskielajki.pl.

Dlaczego warto dodawać Instastory?

Instastory to stosunkowo nowe narzędzie udostępnione użytkownikom Instagrama. Umożliwia ono stały kontakt z followersami. Pozwala na publikowanie bieżących treści niejako na żywo. Na Instastory możemy relacjonować to co robiliśmy w przeciągu ostatniej doby, możemy dodawać informacje o nowych postach zachęcając użytkowników, aby do nich zajrzeli. Warto bowiem pamiętać, iż nasi obserwujący poza nami, śledzą niekiedy ogromne ilości innych kont i nasze zdjęcia mogą im zwyczajnie umknąć, dlatego o nowych postach warto wspominać na Instastory.

Poza tym narzędzie to może służyć budowaniu więzi między użytkownikami. Warto od czasu do czasu udostępnić w relacji treści innych użytkowników prowadzących konto o podobnym profilu. Możemy bowiem liczyć na to, iż użytkownik ten się zrewanżuje. Instastory oferuje także wiele nowych opcji, których nie możemy wykorzystać dodając zdjęcia, np. ankiety, pytania, gify i wiele innych.

Jak tworzyć ciekawe i przyciągające uwagę Instastory?

Aby nasze Instastory było ciekawe i przyciągające nie możemy poprzestać wyłącznie na informowaniu o nowych postach na naszym profilu, udostępnianiu ciekawych postów innych użytkowników czy samym relacjonowaniu tego, co w danej chwili robimy. Aby było ono skuteczne i mogło służyć budowaniu więzi z odbiorcami musimy ich jakoś w te relację zaangażować. By przyciągnąć użytkowników warto do każdego Instastory dodać adekwatne i kompatybilne z jego treścią hasztagi.

Taka relacja spowoduje, że zasięgi naszego konta drastycznie wzrosną, a co z tym związane będziemy zdobywać coraz więcej komentarzy i lajków na Instagramie. Możemy tego dokonać, na przykład zadając pytania, dodając ankiety, oznaczając inne popularne konta – o ile mają one coś wspólnego z publikowanymi przez nas treściami. Na każdą reakcję na nasze story warto odpowiedzieć. Pokażemy w ten sposób, że opinia naszych followersów ma dla nas znaczenie, i że się cieszymy z ich obecności na naszym profilu.

Wzbogacając publikowane przez nas na Instagramie treści o ciekawe i przyciągające Instastory dotrzemy do większej ilości odbiorców i zyskamy szanse na pozyskanie nowych obserwujących. Dodatkowo zwiększamy znacząco zasięgi naszego konta. A im większe zasięgi, tym większa jego popularność i większe ewentualne zyski. Jeżeli zatem na poważnie myślimy o rozwoju konta na Instagramie, to Instastory będzie jego nieodłącznym elementem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here