W obecnych czasach wybór odpowiedniego laptopa do pracy nie jest najłatwiejszą sprawą. Ilość modeli komputerów znajdujących się na rynku przyprawia o zawrót głowy. Przed ostatecznym zakupem laptopa, ultrabooka, czy też komputera stacjonarnego należy rozważyć wszelkie za i przeciw. Dla tych z nas, którzy dużo się przemieszczają i pracują w nietypowych miejscach albo muszą ze sobą wozić komputer na uczelnię albo do szkoły, dobrym wyborem będzie ultrabook. Znalezienie odpowiedniego modela takiego komputera z pewnością zajmie nam dłuższą chwilę czasu. Warto w tym celu skorzystać z internetu. Znajdziemy tam bowiem fachowe artykuły oraz sklepy pełne sprzętu różnych klas, a nasz ultrabook – jeśli oczywiście zdecydujemy się na taki zakup – zostanie nam dostarczony pod same drzwi, co jest bardzo wygodną opcją.

1. Czym są ultrabooki?
2. Dla kogo przeznaczone są ultrabooki?
3. Ultrabooki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
– Procesor i RAM
– Wymiary i Ekran
– Pamięć wewnętrzna
– Czas pracy na baterii
– Dodatkowe funkcje
4. Dlaczego warto zdecydować się na ultrabooki?”

Czym są ultrabooki?

W dużym skrócie mówiąc: ultrabooki to takie mniejsze laptopy. Charakteryzuje je niewielka waga (do dwóch kilogramów) oraz mniejsza przekątna ekranu (przeważnie 13-14 cali). Dodatkową zaletą jest także fakt, że ich baterie mają dłuższą żywotność, co pozwala na dłuższą pracę bez podłączenia do sieci. Nie spodziewajmy się po nich zbyt wielkiej wydajności, czy też olbrzymiego ekranu ale coś za coś. Są one ogniwem łączącym tablety z laptopami i w tym swoim zakresie mogą nam oddać to, co w nich najlepsze. Znajdziemy je bez trudu na półkach różnych sklepów stacjonarnych oraz internetowych, np. pod adresem: https://www.neonet.pl/laptopy/ultrabooki.html. Obecnie można tam nabyć ponad siedemdziesiąt modeli ultrabooków, w bardzo zróżnicowanych cenach. Zakupu ultrabooka w sklepie NeoNet możemy dokonać na raty – jest to duże udogodnienie dla potencjalnych klientów oraz klientek tego sklepu.

Dla kogo przeznaczone są ultrabooki?

Niewielkie rozmiary oraz mała waga predestynują je do bycia idealnymi komputerami na wyjazdy, czy też do korzystania z nich na zajęciach w szkole. Sprawdzą się one także jako narzędzie pracy dla przedstawicieli handlowych, itp. Mogą one też być pierwszymi poważnymi komputerami dla naszych dzieci. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie możemy się spodziewać braku dostępu do prądu. Można na nich spokojnie grać, czy też oglądać filmy, a więc na pewno warto je ze sobą zabrać na wakacje. Oczywiście nie spodziewajmy się fajerwerków i z pewnością nie są to komputery, które mogą uchodzić za rozwiązania gamingowe, gdyż nie do tego je stworzono. Warto więc dokładnie zastanowić się, czy ultrabook to rozwiązanie właśnie dla nas.

Ultrabooki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

– Procesor i RAM
– Wymiary i ekran
– Pamięć wewnętrzna
– Czas pracy na baterii
– Dodatkowe funkcje

Decydując się na zakup konkretnego ultrabooka, musimy patrzeć na niego jakbyśmy patrzyli na laptopy, czy też komputery stacjonarne. Kluczową sprawą powinien być więc procesor oraz ilość pamięci RAM. Duża ilość pamięci pozwoli nam na wydajną pracę oraz możliwość zbierania dużych ilości danych. Z kolei wydajny procesor z pewnością przyspieszy wszelkie procesy, jakie będziemy przeprowadzać na naszym ultrabooku. W przypadku ekranu nie spodziewajmy się niczego nadzwyczajnego. Większość ultrabooków dysponuje ekranami trzynasto- i czternastocalowymi, choć znajdziemy także i modele z piętnastocalowymi ekranami. Zwracajmy także uwagę na jakość matrycy, tak by np. ekran umożliwiał nam pracę w słońcu. Istotna także będzie jego rozdzielczość. Większość propozycji obecnych na rynku dysponuje matrycą Full HD o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Ilość pamięci, która powinna nas zadowolić do osiem gigabajtów, ale znajdziemy tutaj także prawidziwe ultrabookowe bestie o pojemności 16 RAM. Czas pracy baterii w różnych komputerach tego typu jest dość zróżnicowany i może wynosić od czterech do nawet dziewięciu, czy też dziesięciu godzin. Ten parametr może mieć dość istotne znaczenie, np. podczas wyjazdów służbowych albo spotkań z klientami, zwróćmy więc na niego baczną uwagę. Z dodatkowych funkcji na które warto zwrócić uwagę można wymienić, np. czytnik linii papilarnych, który zabezpiecza dostęp do ultrabooka przed przypadkowymi ludźmi. Siłą rzeczy ilość potencjalnych dodatków jest tutaj ograniczona ze względu na konieczność zminimalizowania rozmiarów oraz ciężaru ultrabooka.

Dlaczego warto zdecydować się na ultrabooki?

Decyzja o zakupie może więc okazać się trafna, gdy zależy nam na lekkim, energooszczędnym, niewielkim komputerze, który umożliwi nam pracę w zróżnicowanych, często niezbyt korzystnych warunkach. Z pewnością będzie to także dobry zakup, jeśli chodzi o komputer na uczelnię, czy też dla dziecka. Korzystna cena, wgrane oprogramowanie, dostęp do różnych niezbędnych funkcji, itp., spowoduje, że ultrabook na pewno spełni nasze oczekiwania, o ile będą one oczywiście w zakresie jego możliwości. Z pewnością warto się nad tym zastanowić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here