Wiele firm często staje przed decyzją – budować wewnętrzny zespół, czy skorzystać z usług zewnętrznej firmy? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Wielu trzyma się założenia, że jedynie dzięki budowaniu zespołu in-house można osiągnąć pożądane rezultaty. Okazuje się jednak, że wynajęcie ecommerce software house’u to także bardzo dobre rozwiązanie. Ten artykuł przedstawia 5 powodów, dla których warto to zrobić.

Ecommerce software house – czym jest?

Przez powyższe pojęcie mamy na myśli wyspecjalizowaną firmę z branży IT, która posiada w swoich szeregach zespół ekspertów z wybranej niszy. Owi pracownicy współpracują z zespołem firmy będącej klientem software house’u lub całkowicie przejmują niektóre z ich działań. Taka agencja często posiada swoją specjalizację jak rozwiązania ecommerce, tworzenie oprogramowania, systemy obiegu dokumentów itp.
Przejdźmy jednak do głównych korzyści wynikających ze skorzystania z usług ecommerce software house’u.

1. Oszczędność kosztów

Jedną z większych korzyści z biznesowego punktu widzenia jest oszczędność pieniędzy. Outsourcing ucina wiele z kosztów wynikających z tworzenia i utrzymywania wewnętrznego zespołu. Zaoszczędzone środki mogą być za to skierowane w inne działania, które szybciej przyczynią się do generowania zysków w firmie. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie może być szczególnie przydatne zwłaszcza w przypadku nowych firm, które chcą jak najszybciej rozwinąć się na rynku.

2. Elastyczność i brak zobowiązań

ecommerce software house

Zatrudniając ecommerce software house, możesz zaangażować się we współpracę na tak długo, jak chcesz. Płacisz jedynie za czas, jaki zewnętrzni specjaliści przeznaczą na wykonywanie swoich usług. Gdy jeden projekt jest już skończony, nie musisz martwić się szukaniem im nowego zlecenia, jak to jest w przypadku wewnętrznego zespołu, który stale utrzymujesz.
Rozliczanie się na zasadzie B2B jest także łatwiejsze niż prowadzenie etatowego zespołu, w przypadku którego ponosisz wszelkie koszty pracownicze oraz musisz dostosowywać się do odpowiednich przepisów. Jeśli nie będziesz zadowolony ze współpracy, możesz ją szybko zakończyć oraz znaleźć inną firmę, która spełni Twoje potrzeby.

3. Specjaliści od razu do dyspozycji

Zbudowanie zespołu ekspertów z wybranej niszy może być bardzo wymagające, drogie i czasochłonne. W skład takiego działania musisz wliczyć nie tylko same koszty zatrudnienia, ale i czas oraz środki potrzebne na odpowiednie przeszkolenie. Nawet jeżeli już posiadasz taki zespół, zawsze może pojawić się potrzeba skorzystania z umiejętności kogoś, kto specjalizuje się w kompletnie innym zakresie.
Świetnym wyjściem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług software house’u, który w swoich szeregach posiada już odpowiednich pracowników. Z łatwością będziesz mógł znaleźć właściwych ludzi do odpowiedniego projektu.
Takie rozwiązanie stwarza także znakomite możliwości dla małych i początkujących firm. Outsourcing pozwala im na uzyskanie dostępu do wysokiej klasy specjalistów, których „na własność” posiadać mogą jedynie większe firmy z dużym budżetem.

4. Brak dodatkowych zmartwień

skorzystanie z usług software house’u

Programiści to zwykle ambitni pracownicy, którym nie wystarczy sama regularna wypłata. Wielu z nich chce także dbać o swój rozwój oraz możliwość realizacji ciekawszych projektów. Zatrudniając wewnętrzny zespół, musisz zatem dbać o ich rozwój zawodowy. To także wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością odpowiedniej organizacji i planowania.
Pracownicy etatowi mogą też wziąć wolne, zachorować lub po prostu chcieć się zwolnić. To także stwarza dodatkowe problemy organizacyjne, na które trzeba być gotowy.
Wszystkich tych komplikacji możesz uniknąć dzięki zatrudnieniu zewnętrznych specjalistów. To software house odpowiada za szkolenie swoich pracowników, którzy następnie pracują dla Ciebie. To także na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za sprawną organizację pracy oraz rozwiązywanie wszelkich problemów kadrowych. Wszystko to pomaga zapewnić ciągłość pracy na wysokim poziomie ze znacznie mniejszą ilością rzeczy, o które będziesz się martwić.

5. Nie tylko programiści

W projektach IT jest potrzebna cała gama specjalistów. Testerzy szukają błędów, UX designerzy dbają o odpowiedni design aplikacji, a project managerowie zarządzają i nadzorują całą pracą. Gdy zdecydujesz się na outsourcing, wszyscy ci pracownicy są już dostępni. Jeśli wyłoni się potrzeba zatrudnienia innych ludzi, software house sam się tym zajmie.
Podsumowanie

Outsourcing niesie ze sobą wiele korzyści, jeżeli oczywiście skorzystasz z usług prawdziwych specjalistów. Poświęć zatem czas na znalezienie odpowiedniego ecommerce software house’u, a Twoja firma odniesie dzięki temu na pewno wiele korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here