Kominek otwarty to taki kominek, w którym palenisko nie jest niczym osłonięte. Nie posiada on wkładu kominkowego, a ściany komory paleniska budowlane są najczęściej z cegieł. Takie kominki wyglądają bardzo efektownie – prezentują się bardzo rustykalnie i elegancko.

Ze względu na brak osłony paleniska, kominki otwarte mają jednak kilka minusów. Właśnie dlatego, aby je zniwelować, montuje się drzwiczki kominkowe. Oto 3 powody, dla których warto zdecydować się na ich zakup!

1. Większe bezpieczeństwo dla domowników

Gdy kominek nie posiada osłoniętego paleniska, wtedy dostęp do żywego ognia jest znacznie łatwiejszy niż w kominku z wkładem z drzwiczkami. Montaż dodatkowych drzwiczek w kominku otwartym pozwala na uzyskanie takiego samego efektu – zabezpieczają one przed żywym ogniem.

Na taki zakup warto zdecydować się w szczególności wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci, zwierzęta.

2. Regulacja ilości powietrza pobieranego z pomieszczenia i poprawa wydajności spalania

Kominki posiadające otwarte paleniska pobierają bardzo dużą ilość powietrza z pomieszczenia, a przy tym są mniej wydajne. Szybciej spalają dużą ilość drewna, dlatego też korzystanie z takiego właśnie kominka jest droższe.

Przez montaż drzwiczek można zapobiec takiemu efektowi – drzwiczki szklane do kominka pozwolą na regulację ilości powietrza pobieranego z pomieszczenia, a przy tym także zmniejszą zużycie opału. Dodatkowo, drzwiczki będą zapobiegały cofaniu się dymu do pomieszczenia, który może pojawić się przy niewłaściwym spalaniu drewna.

3. Dopasowanie do każdego kominka

Warto także wskazać, że drzwiczki do kominka można zamówić na wymiar. Każdy kominek otwarty posiada nieco inny rozmiar i kształt, dlatego też drzwi do kominka na wymiar pozwalają na idealne dopasowanie.

Dzisiaj takie drzwiczki oferuje wiele firm, w tym między innymi firma drzwiczki-kominkowe.pl, która dostarcza najwyższej jakości drzwiczki wykonane z solidnych materiałów wraz z 5-letnią gwarancją.

Podsumowując, montaż drzwiczek do kominka otwartego to bardzo dobra decyzja!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here