3 kroki do zakupu mieszkania od dewelopera w Krakowie

0
887

Każdy z nas marzy o tym, aby przeprowadzić się na swoje. Najczęściej decydujemy się na zakup mieszkania w dobrej lokalizacji i z udogodnieniami. Jak w trzech krokach znaleźć dobrą nieruchomość od dewelopera w Krakowie?

Badanie zdolności kredytowej

W pierwszym kroku, zanim jeszcze rozpoczniemy przeglądać dostępne oferty mieszkań w Krakowie, na początek musimy dokładnie oszacować własne możliwości finansowe. Głównie od tego, ile możemy przeznaczyć na zakup lokalu, zależy zakres naszych poszukiwań.

Po określeniu zdolności kredytowej będziemy dokładnie wiedzieli, na jakie mieszkanie nas stać. Trzeba również przy tym pamiętać, że inwestycja nie kończy się w momencie otrzymania kluczy, ponieważ wykończenie nowej nieruchomości także pochłonie część kapitału.

Można osobiście udać się do banku albo skorzystać z pomocy doradcy finansowego. W ten sposób szybko ustalimy, jaka jest maksymalna kwota kredytu, jaki możemy otrzymać.

Zakup odpowiedniego mieszkania w Krakowie.

Kiedy już dokładnie będziemy poinformowani o tym, jakie środki finansowy możemy przeznaczyć na zakup nieruchomości od dewelopera w Krakowie, możemy rozpocząć poszukiwania. Główne kryteria, którymi będziemy się kierować to cena, powierzchnia oraz lokalizacja.

Wybierając konkretną inwestycję, warto sprawdzić, jak wygląda infrastruktura oraz udogodnienia. Bogatą ofertę nowych mieszkań można znaleźć na stronie firmy Super Krak: https://www.superkrak.com.pl. Deweloper realizuje obecnie inwestycję Nowa Siewna. Największe zalety, jakie posiadają lokale na Nowej Siewnej to:

  • bardzo dobra komunikacja miejska,
  • wiele punktów rekreacyjnych,
  • szybki dojazd do szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych,
  • kilka kilometrów do hipermarketów i galerii handlowych.

Warto wspomnieć o planie zagospodarowania przestrzeni na Prądniku Białym, w okolicy Nowej Siewnej. W najbliższym czasie m.in.  rozbudowana będzie komunikacja miejska – powstanie nowa linia tramwajowa na Górkę Narodową.

Sprawdzenie dewelopera oraz mieszkania.

Po wielu poszukiwaniach powinniśmy ustalić maksymalnie dwie inwestycje, które nas najbardziej interesują. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, dobrze jest także sprawdzić doświadczenie dewelopera.

Każdy, kto decyduje się na zakup mieszkania w Krakowie, może poprosić od sprzedawcy prospekt informacyjny dotyczący konkretnej inwestycji. Będzie można tam zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego sąsiadujących działek, czy są planowane w promieniu kilometra jakieś inwestycje, typu nowe drogi oraz kiedy planowany jest termin zakończenia budowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here