Youtube to platforma, która w dzisiejszych czasach zyskała ogromną popularność, między innymi właśnie dlatego, że można zarabiać na niej nie małe pieniądze. Kilka lat temu było to miejsce wstawiania śmiesznych filmików z kotami, lub krótkich filmików instruktażowych, teraz jest to praca dla wielu firm i ludzi prywatnych.
Bo nie jest tak, że tylko jeden twórca pracuje na swoim kanale i zarabia sam na siebie, czasami kanał przynależy do większego kanału która jest firmą, a ten kanał ją promuje.

Aby móc zarabiać na youtube, musimy mieć pewną ilość widzów i minimalną ilość odsłon pod naszymi filmami. Wtedy możemy zgłosić się o program partnerski z YT.
Na youtube mamy kilka rodzajów reklam, które pokazują się widzom podczas odtwarzania filmu:
Pre-roll- są to krótkie spoty reklamowe, które trwają kilka sekund i oglądający nie jest w stanie ich przewinąć.
Reklamy wizualne
Reklamy na dole na pasku

I reklamy pojawiające się w trakcie filmu, nie są stosowane zbyt często, ponieważ czasami bardzo psują odbiór filmu, przez to, że jest on co jakiś czas przerywany kolejną reklamą.
Dodawanie reklamy do filmów jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, nie możemy napchać reklam gdzie się tylko da i liczyć na to, że nasz widz przez wszystkie je przebrnie i będzie nadal zadowolony. Musimy robić to tak, aby nie zabierać zbyt mocno przyjemności widowi, który nas ogląda, a żebyśmy my sami też mogli zarobić.

youtube

Same zarobki na YT to nie są kokosy, jeżeli nie mamy kilkuset tysięcy wyświetleń pod każdy filmem, więc jeżeli myślisz, że zostaniesz milionerem dzięki YT, to możesz się zdziwić, aczkolwiek do dobry pierwszy krok mimo wszystko.
Wysokość zarobków na youtube jest wielką niewiadomą, to znaczy każdy zna kwoty zbliżone, ale żaden twórca nie mówi o nich wprost, dlatego, że jest to prywatne. Na wielu stronach można znaleźć, że za każde 100tys. wyświetleń, twórca dostanie około 50 dolarów.

Co w przeliczeniu na złotówki daje około 200zł. Dużo, mało? Zależy dla kogo, jeżeli ktoś ma pod każdym filmem blisko miliona, a wrzuca miesięcznie 20 filmów, to jest to naprawdę spora suma, ale żeby być na takim poziomie, to trzeba kilku lat pracy, lub niesamowicie dobrego pomysłu na wybicie się. Jeżeli natomiast jesteśmy mniejszymi Youtuberami, mamy też możliwość wzięcia udziału w kampanii reklamowej, za która płaci nam firma danej marki, którą mamy reklamować.

Tutaj również mówimy o sporych pieniądzach, a praca jaką wykonujemy jest tak naprawdę znikoma, chodzi tylko o to, aby zaprezentować ten produkt, jak używamy go w codziennym życiu.

Patron:
Jest to nowy sposób na zarabianie na Youtube. Polega on na tym, że twórcy zbierają pieniądze na innej platformie na to, aby kanał dalej mógł istnieć i się rozwijać. Są takie kanały, na których produkcja jednego filmu kosztuje kilka tysięcy złotych. Po wrzuceniu go na YT on ledwo zarobi na siebie, a czasami nawet nie. I właśnie po to powstał Patronite. Żeby Twórcy mogli nie tylko inwestować w kanał, ale też z niego zarabiać. Jeżeli kanał ma dużo zwolenników, to są oni gotowi właśnie na to, aby przelać dla nich pieniądze i cieszyć się filami, które od nich dostaną.

Firmy, które promują mniejsze kanały:
Jest to stosunkowo nowe i nie wiem na jakim poziomie dopracowane. Ale polega to na tym, że duże kanały promują mniejsze kanały. Lub nawet sieć kanałów jest połączona w jeden i nawzajem się wspierają. Na polskiej scenie mamy taki przykład z Abstachuje. Mają oni Beksy, dla pieniędzy i tak dalej.

Donate ze stramów:
Jest to kolejny sposób na to jak można zarobić na tej platformie. W momencie kiedy na YT została możliwość prowadzenia transmisji live, została też dodana możliwość wysyłania „datków” na twórce.

jak zarabiać na reklamach

Więc jak jak zarabiać na reklamach youtube?

Jest wiele sposobów na to. Najlepiej rób filmy nietuzinkowe, dokładnie zrobione i dopracowane. Nie może to być coś powtarzalnego i coś co już było, bo to się nie sprzeda.
Musisz być sobą i robić to z pasji. Jeżeli będziesz się do tego zmuszał, bo zależy Ci tylko na zarobku to w dalszej przyszłości nic Ci to nie przyniesie. Na YT już brakuje trochę pomysłów, bo moment kiedy wszyscy zabrali już najlepsze tematy minął, Jednak zawsze jest coś w czym możesz się odnaleźć i co chcesz przekazać ludziom.

Największym błędem jest strach i wstyd przed tym, że może się ludziom nie spodoba, albo koledzy i koleżanki będą się śmiali. Jeżeli nie wiesz co możesz nagrywać, zasięgnij wiedzy od innych starszych wyjadaczy na tej platformie, zainteresuj się tym jak oni zaczynali i co zrobili, że ich kanał rozrósł się do takich rozmiarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here