Zarabiać na blogach można nawet wtedy, gdy są niewielkie, pod warunkiem, że są prowadzone z pasji lub chęci podzielenia się wiedzą i opiniami. Źródłem zarobku blogera wcale nie muszą być reklamy, zwłaszcza że zyski z nich są na początku niewielkie. Oto kilka innych, sprawdzonych metod na przypływ gotówki dla blogerów.

Reklamy to pierwszy rodzaj zarabiania, jaki przychodzi do głowy osobom prowadzącym blogi. Aby przyciągnąć reklamodawców, z którymi można zawrzeć bezpośrednią umowę, konieczny jest jednak duży ruch na blogu, a dochody z reklam google są stosunkowo niewielkie. Jakie są inne sposoby zarabiania, które mogą stosować autorzy blogów?

Zarabianie na blogu – dochód partnerski

Tzw. „dochód partnerski” to jedna z najpopularniejszych metod zarabiania przez autorów prowadzących blogi. Polega na umieszczaniu w swoich wpisach linków do produktów wystawionych na sprzedaż w innych serwisach, takich jak Amazon czy Allegro. Jeśli ktoś trafi na stronę produktu spod naszego linku i dokona zakupu, otrzymamy prowizję sprzedażową. Oczywiście rodzaje promowanych przez nas produktów powinny się wiązać z tematyką naszego bloga i pojawiać się we wpisach w sposób niewymuszony – jeśli prowadzimy bloga o bieganiu, to naturalnym wyborem będą np. linki do stron sprzedających buty czy stroje dla biegaczy.

Pieniądze z bloga za content premium

To popularna metoda zarabiania wśród autorów blogów specjalistycznych, np. o produkcji muzyki, programowaniu czy tworzeniu grafiki komputerowej. Polega na tworzeniu tzw. „contentu premium”, czyli specjalnej strefy na blogu, dostępnej po zalogowaniu dla użytkowników, którzy uiścili odpowiednią opłatę. W takiej specjalnej sekcji możemy umieścić np. rozszerzone wersje artykułów, e-booki czy szczegółowe wideo-szkolenia. W tym modelu zarabiania najpopularniejsza jest opłata abonamentowa: użytkownicy uiszczający regularną opłatę mają dostęp do wszystkich treści premium. Dużo rzadziej zdarza się, że autorzy blogów pobierają osobne opłaty za pobieranie pojedynczych treści.

Sprzedaż usług i gadżetów na blogu

Wielu blogerów prowadzących blogi specjalistyczne oferuje swoim czytelnikom dodatkowe, płatne usługi. Mogą to być wszelkiego rodzaju usługi doradcze, szkolenia, czy prywatne sesje na skype. Aby stosować ten model zarabiania, musimy najpierw wyrobić sobie wśród czytelników opinię eksperta w danej dziedzinie.

Popularną metodą wśród blogerów lifestylowych na spieniężanie swojej popularności jest natomiast sprzedaż różnego rodzaju gadżetów związanych ze swoim blogiem. Mogą to być np. koszulki, kubki i inne produkty z wizerunkiem autora lub grafiką związaną z danym blogiem. Najważniejsze, aby były pomysłowe i niestandardowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here