Wiele osób uważa, zresztą jak najbardziej słusznie iż reklamy internetowe są nie tylko nader irytujące ale również wpływają na samo spowolnienie przeglądania i wczytywania stron internetowych, zwłaszcza te jakie zostały napisane z zastosowaniem technologii Flash.

Dlatego coraz częściej pragniemy je zablokować i co za tym idzie szukamy odpowiednich rozwiązań, możliwości a tym samym metod aby reklamy nie były już czymś, co nam najzwyczajniej w świecie przeszkadza. Oczywiście istnieje wiele sposobów i metod, a tym samym rozwiązań jakich zastosowanie cechuje się optymalną co do tego skutecznością, warto jednak korzystać zwłaszcza z tych wtyczek, które rzeczywiście są nam w stanie pomóc.

Poznaj programy, rozszerzenia i wtyczki jakie pomogą nam w blokowaniu reklam

Warto zatem poznać przede wszystkim programy, rozszerzenia oraz wtyczki, które de facto pomogą nam w blokowaniu reklam, a tym samym ich wykorzystanie będzie miało uzasadniony sens, w aspekcie uzyskania właśnie takiego efektu.

jak zablokować wyskakujące reklamy

Część z nich cieszy się sporą popularnością, oraz już od bardzo dawna pozwalają nam skutecznie walczyć z niechcianymi reklamami, do najczęściej stosowanych zalicza się :

AdblockPlus- To bardzo znane rozszerzenie oraz dodatek, jaki możemy zastosować w kontekście wszystkich przeglądarek internetowych, a co najważniejsze jego działanie opiera się na powstrzymywaniu wszystkich treści reklamowych takich jak okienka popup, materiały wideo czy dobrze nam znane banery.
Jego funkcjonowanie oparte zostało o filtry, które umożliwiają zablokowanie poszczególnych elementów danej witryny. Ciekawostką może być również to, iż pozwala nam on na zablokowanie śledzenia naszej aktywności w sieci, witryn które mogą rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie oraz takich które rozsyłają wręcz zbędny spam.

Integracja z wszystkimi przeglądarkami internetowymi, i możliwość swobodnej jego konfiguracji, to kolejne argumenty jakie przemawiają na jego korzyść.
Anvi Ad Blocker- Nie zalicza się do rozszerzeń, ale do niemal bezobsługowych programów, jaki wymaga instalacji jednak jego zastosowanie pozwoli nam na wyeliminowanie jakichkolwiek reklam w momencie gdy przeglądamy internet.

Działa on poprzez wychwytywanie poszczególnych kodów związanych bezpośrednio z reklamami, przez co wycina je nijako z treści które pozyskujemy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jego zaletą jest to, iż cały czas analizuje on ruch w sieci, a jego skuteczność nie podlega żadnym wątpliwością.

Ad Muncher- Jest kolejnym bezpłatnym programem, jaki w pozwala na blokowanie reklam wyświetlanych oraz odtwarzanych na stronach, witrynach i portalach internetowych. Dodatkowo eliminuje on niebezpieczne skrypty, jakie są w stanie śledzić naszą aktywność w sieci, nie dopuszczają również do zainstalowania niebezpiecznego oprogramowania. Dzięki częstej aktualizacji filtrów, które odpowiadają za blokowanie reklam pod każdą postacią, program ten jest uznany nie tylko za skuteczny ale również nader wskazany w kontekście jego zainstalowania

Ghostery- Jest dodatkiem do przeglądarek internetowych, który nie tylko eliminuje zbędne reklamy lecz przede wszystkim broni nas przez zbędnymi skryptami czy blokowaniem złośliwego oprogramowania. Funkcjonuje on na zasadzie monitorowania konkretnych stron internetowych, przekazując informację na temat znajdujących się tam skryptów, dodatkowo bogata baza filtrów blokuje reklamy pod każdą postacią. Mówimy zatem o darmowym dodatku, jaki cechuje się bezproblemowym oraz stabilnym jednocześnie działaniem.

wyskakujące reklamy

Ublock- Jeżeli poszukujemy podobnego rozwiązania, podobnego do AdBlocka to jest to idealne dla nas rozszerzenie, charakteryzujące się wysoką wręcz skutecznością, szybkością działania oraz braku wpływu na wydajność przeglądania stron internetowych. Blokuje nie tylko niechciane treści na witrynach internetowych, lecz jednocześnie także reklamy pod postacią często wyskakujących okienek. Jest to rozwiązanie wręcz bezobsługowe, które przechodzi do działania zaraz po zainstalowaniu go do danej przeglądarki, co za tym idzie warto rozważyć jego zastosowanie.

Niech już nigdy, niechciane reklamy w internecie nie będą dla nas problemem

Niech już nigdy, niechciane reklamy w internecie nie będą dla nas jakimkolwiek problemem, co za tym idzie zdecydujmy się na zainstalowanie jednego z powyższych rozszerzeń lub wtyczek, a tym samym skorzystajmy z tego co umożliwiają oraz oferują. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż w ten właśnie sposób zadbany nie tylko o blokowanie naszych niepożądanych i nachalnych reklam, ale niekiedy także bezpieczeństwo, w kontekście eliminowania możliwości zainstalowania się niebezpiecznych programów lub skryptów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here