Każdy rodzic małego dziecka wie, że nie tak łatwo je uspokoić. Żeby zachowało ono spokój, potrzeba ustabilizować jego układ nerwowy. Organizm dziecka reaguje na otaczający je świat bardzo intensywnie. Jego ciało i psychika dopiero się kształtują, są one delikatne i wrażliwe na różne czynniki. Niezastąpionym elementem może okazać się smoczek dla niemowlaka. Ten z pozoru niewielki przedmiot jest artykułem ogromnej wagi.

Małe dziecko odczuwa dużą potrzebę ssania, jest to naturalny odruch, który przez pewien czas jego życia, powinien być poprawnie zaspokajany. Choć w sklepach z akcesoriami dla noworodków i niemowlaków wiele jest tych wyrobów, nie każdy z nich nadaje się do użytku. Przez to, że smoczek będzie użytkowany codziennie, zarówno podczas dnia, jak i w nocy, musi być tak wybrany, żeby mógł być bezpieczny dla malucha.

Rodzaje smoczków w sklepach specjalistycznych

Różne modele smoczków to częste zjawisko w sklepach specjalistycznych dla dzieci, brak wiedzy nie musi być powodem, dla którego rezygnuje się z dobrej jakości. Warto szukać marek znanych i lubianych, a także otwierać się na nowości, zwłaszcza te wyroby, które zostały wyprodukowane z naturalnych, trwałych materiałów. Naturalność tych artykułów to okazja do tego, żeby skuteczniej chronić zdrowie i życie dziecka.

Szeroka oferta jest zauważalna nie tylko w sklepach stacjonarnych, w internetowych punktach sprzedażowych również można dostać dobry smoczek. W tych obiektach klient jest w stanie spotkać smoczki: lateksowe, silikonowe, kauczukowe. Kolejnym ważnym punktem jest jego kształt. W sprzedaży jest nie tylko z okrągłym zakończeniem, ale także z płaskim, symetrycznym. Coraz częściej rodzice interesują się smoczkami ortodontycznymi, ich zakup to wiele korzyści dla dziąseł, mięśni żuchwy, wspierają one prawidłowy rozwój dziecka, przyczyniają się do zachowania higieny w większym stopniu.

Podobnym rozwiązaniem wspierającym w zauważalnym stopniu rozwój malucha są też smoczki dynamiczne, swoją budową przypominają kobiecą pierś, kurczą się i rozciągają tak samo, jak pierś mamy.

Jaki typ smoczka wybrać?

Niezależnie od rodzaju, na który się zdecydują rodzice malucha, każdy taki smoczek musi mieć odpowiedni atest bezpieczeństwa. Taki certyfikat da gwarancję, że produkt nie tylko został wykonany z bezpiecznych materiałów, mogących znaleźć się w buzi dziecka, ale także nie zniszczy się on podczas intensywnego użytkowania.

Należy pamiętać, że smoczki dla dzieci ciągle są poddawane różnym czynnikom, ich jakość pomimo tego powinna być niezmienna. Tworzywo ma być dobrej jakości, trwałe i solidne, tak żeby dziecko nie zdołało przegryźć go i połknąć części. Materiał nie może zmieniać się też pod wpływem temperatury. W buzi u dziecka jest wysoka temperatura, panuje też duża wilgotność, smoczek powinien być odporny przynajmniej na te dwa czynniki.

Musi nadawać się też do ciągłego wyparzania, dzięki takich praktykom można utrzymywać go w dobrej higienie przez długi czas, nie zaszkodzi on maluchowi zarówno w dzień, jak i podczas nocnego snu, gdy potrzebuje on odpowiedniego wyciszenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here