W czerwcu 2021 roku światło dzienne ujrzał następca Windowsa 10 – system Windows 11. W październiku, po kilku miesiącach testów, oficjalnie ruszyła możliwość aktualizacji oprogramowania komputerowego do tej wersji.

Czy Windows 11 jest lepszy od Windowa 10?

Na uwagę zasługuje na pewno odświeżenie ogólnego wyglądu systemu. Wprowadzono na przykład nowy pasek zadań, który stylistycznie przypomina macOS – system znany z urządzeń Apple. Zmianie uległo również okno news feed, a także okno ustawień.

Metamorfoza wyglądu to jednak nie wszystko, czym Windows 11 może nas zaskoczyć. Aktualizacja niesie ze sobą szereg ulepszeń oraz zaawansowanych funkcji. Wzbogacone zostały aplikacje systemowe takie jak Paint, Media Player czy Zdjęcia. Popracowano również nad rozbudowaniem Kalkulatora, domyślnej Poczty czy Kalendarza.

System dostępny jest w dwóch odsłonach – Home oraz Pro.

Jakie są różnice między systemem Windows 11 w wersji Home i Pro?

W obu przypadkach Microsoft mocno skupił się na kwestiach bezpieczeństwa. Użytkownik ma do dyspozycji szereg funkcji, jak na przykład możliwość szyfrowania urządzenia. Dodatkowo Windows 11 zwiększa ochronę w sieci oferując większą kontrolę aplikacji oraz przeglądarki. Dzięki temu nasze urządzenie chronione jest przed złośliwymi plikami czy witrynami.

Bezpieczeństwo w Microsoft Windows 11 Professional zostało potraktowane bardzo poważnie. Komputery, które będą pracowały na tym systemie będą chronione jak nigdy dotąd. W wypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia z pomocą przyjdzie funkcja BitLocker, która włączy jego całkowitą blokadę, zapewniając tym samym ochronę danych i plików.

Do długiej listy zabezpieczeń można dodać także możliwość przypisania dostępu poszczególnym użytkownikom dzięki czemu konta i tożsamości będą chronione i pozostaną oddzielone.

System Win 11 Pro będzie dobrym wyborem dla pracowników. Firmowe komputery pracujące na wersji Pro będą dodatkowo chronione przed przypadkowym wyciekiem danych przez funkcję Windows Information Protection. System umożliwi zarządzanie urządzeniami w chmurze. Pracownicy działu IT będą mogli w łatwy sposób administrować wszystkimi komputerami a także urządzeniami peryferyjnymi w firmie działającymi na systemie Windows, kontrolować proces wdrożenia aktualizacji, zarządzać hasłami i innymi usługami Microsoft. Każdy kolejny komputer działający na systemie Windows 11 Pro w łatwy i szybki sposób będzie mógł być podłączony do istniejącej sieci firmowej dzięki zintegrowaniu usług i oprogramowania Windows.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here