Fotografia zatrzymuje czas i chwilę na mgnienie oka, jednak chcąc utrwalić mijane krajobrazy, ciekawe trasy lub mieć możliwość posiadania dowodu w razie kolizji, rejestrator samochodowy będzie najlepszym wyborem. Popularność, jaką tego typu sprzęt się cieszy, powoduje, że na rynku znaleźć można mnóstwo modeli o tak zróżnicowanych cenach i parametrach, że bardzo trudno zdecydować się, jaki zakupić.

Funkcje dodatkowe to podstawa

Kamery samochodowe mogą pełnić nie tylko funkcje rejestracyjne trasy lub zdarzenia drogowego – wyposażone są często w dość dobre ekrany, własny moduł GPS, a nawet tryb parkingowy. Jeżeli nasze auto pozbawione jest takich dodatków, warto rozważyć, czy nie zakupić odpowiedniej kamery samochodowej, zyskując tym samym dobre urządzenie, które posiada wiele udogodnień zamkniętych w jednej obudowie.

Diabeł tkwi w szczegółach

Nikt nie jest zainteresowany oglądaniem filmów i programów telewizyjnych w jakości gorszej niż HD, więc i obraz z kamery musi mieć odpowiednią rozdzielczość. Tym bardziej, że może się okazać, że dobre odwzorowanie tablicy rejestracyjnej samochodu, który wyrządził nam szkodę, pomoże nam w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy. Nie warto spoglądać na rejestratory, które oferują mniej niż popularne full hd, chociaż warto się skłonić raczej do rozdzielczości 4K, która ma przyszłość – ta technologia będzie a pewno w przyszłości bardziej wspierana niż zwyczajowe 1980×1020.

Run Forest, run”

Nie tylko obraz rejestrowany przed maską pojazdu będzie dla nas wartościowy. Wielokrotnie okazywało się, że przydatne są szerokie kąty widzenia oraz możliwość rejestracji obrazu nawet o zasięgu 180° oraz automatyczne nagrywanie w przypadku ruchu z boku auta, np. przy włamaniu lub próbie kradzieży. Podobne niuanse i wahania zawsze towarzyszyć będą pytaniu: „Kamera samochodowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?”, ponieważ mimo tego, że dodatkowe możliwości kamery mają wpływ na jej cenę, podczas zdarzenia i niejasnych jego okoliczności, dobry rejestrator może okazać się niezmiernie pomocny i przesądzić sprawę na naszą korzyść. Nie oznacza to, że dobra technoplogia musi być droga, co widać na przykładzie produktów, jakimi są wideorejestratory samochodowe medialove.pl.

Sensory, optyka i lokalizacja

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest jakość sensora optycznego użytego przez producenta (pomocne będą liczne testy internetowe kamerek), optyka, jaką dysponuje urządzenie (im jaśniejszy obiektyw z mniejszą wartością przesłony, w tym gorszych warunkach oświetleniowych będzie użyteczny) oraz typ rejestratora – czy będzie to typ mirror dash czy osobne urządzenie, jak nawigacja samochodowa.

Wybór wideorejestratora nie jest prosty i warto poświęcić czas na przeszukiwanie internetu i zapoznanie się z testami i opiniami użytkowników. Dobrze jednak już na początku określić swoje potrzeby dotyczące tego typu urządzenia, a tym samym znacznie zawęzić krąg poszukiwań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here