Rekrutacja pracowników nie jest łatwym zadaniem, do tej pory wiązała się ze żmudną i długotrwałą pracą wymagającą dużego poświęcenia. Osoby zatrudnione w działach zasobów ludzkich musiały samodzielnie wyszukiwać miejsc do publikacji ofert pracy, sprawdzać potencjalnych pracowników, zapisywać i segregować o nich informacje, a także podejmować trudne do ocenienia decyzję o ich zatrudnieniu.

Obecnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu innowacyjnych systemów, które znacząco pomagają usprawnić działanie działu zarządzania zasobami ludzkimi. Nowoczesne systemy pozwalają sprawniej przygotować i dostosować ofertę pracy, umożliwiają funkcjonalne zarządzanie pracownikami, skuteczną rekrutację, a także świetnie sprawdzają się przy wyłanianiu talentów.

Systemy usprawniające funkcjonowanie działu zarządzania zasobami ludzkimi sprawiają, że praca pracowników z działu HR staje się efektywniejsza i szybsza. Aktualnie w kilka godzin można wykonać takie same działania, które niegdyś zajmowały kilka dni i wymagały dużego poświęcenia oraz cierpliwości. Wystarczy jedynie wdrożyć do przedsiębiorstwa system ats, który odmieni dotychczasowe ,,życie” firmy.

Korzyści płynące z wdrożenia systemu ats do przedsiębiorstwa

System ats przede wszystkim pozwala stworzyć markę pracodawcy, dzięki temu osoby otrzymujące ofertę pracy od razu wiedzą, z jaką firmą mają do czynienia i potrafią odpowiednio ustosunkować się do oferty. System umożliwia odpowiednie dostosowanie oferty pracy pod względem graficznym. Pozwala przygotować ogłoszenie (ofertę pracy) w takich sposób, aby wzbudziło ciekawość i zainteresowanie potencjalnych kandydatów. Dodatkowo ,,idealnie” przygotowane ogłoszenie pozwala zbudować spójny i pozytywny wizerunek firmy. Dostosowanie graficzne oferty pracy pozwala wykorzystać przeróżne szablony graficzne ofert, dzięki temu publikując ogłoszenie można skorzystać z szablonu zaprojektowanego dla konkretnego stanowiska, działu czy spółki w grupie.  Dodatkową korzyścią jest integracja z zakładką ,,Kariera’’ poprzez widget lub API, pozwala to na natychmiastowe dodanie oferty do strony firmowej.

System ats to nie tylko gwarancja przejrzystej i dokładnie dopasowanej oferty pracy, to również możliwość zwiększenia efektywności działania całego procesu rekrutacji. Za pomocą systemu pracownicy działu HR mogą:

  • sprawnie podejmować decyzję, dzięki analizie danych (monitorowanie projektów rekrutacyjnych, analizowanie kluczowe KPI, większa efektywność rekrutacji)
  • w prosty sposób przygotowywać raporty (przegląd najlepszych źródeł pozyskania kandydatów, lejek kandydatów, podsumowania i analizy)
  • badać efektywność działań (badania pozwalają obniżyć koszty rekrutacji i dotrzeć do największej liczby potencjalnych pracowników)
  • sprawnie publikować ogłoszenia (automatyczne publikowanie na stronie www i portalach społecznościowych, wysyłka ogłoszeń do opiekunów na portalach ogłoszeniowych, udostępnianie informacji o rekrutacji wśród pracowników i w mediach)

System ats pozwala również kierownikowi działu rekrutacyjnego sprawdzić efektywność pracy swoich podopiecznych. Do menedżera regularnie wysyłane są raporty aktywności rekruterów (raport notatek rekruterów, statusy projektów, informacje o spotkaniach i inne). Ponadto wszystkie dane można z łatwością wyeksportować do PDF lub Excela. Reasumując, system ats narodził się w celu usprawnienia dotychczasowych działań sfer zarządzania zasobami ludzkimi, więcej informacji odnośnie jego funkcjonowania dowiedzieć się można na elevatosoftware.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here