Potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki? Jeżeli zależy Ci na czasie, weź szybki kredyt bez zaświadczeń. Uproszczone do minimum formalności przyczyniają się do skrócenia ścieżki kredytowej. Zanim jednak podpiszesz umowę, poznaj najważniejsze informacje.

Na bieżące wydatki, na organizację świąt czy uroczystości, na pokrycie kosztów leczenia – oto najczęstsze powody, dla których Polacy zaciągają kredyty bankowe. Nie ma w tym nic złego, o ile decyzja jest dobrze przemyślana, a samo finansowanie – przeanalizowane pod kątem opłacalności.

Kredyt bez zaświadczeń – minimum formalności

Kredyt bez zaświadczeń przyznawany jest w oparciu o minimum formalności. Oznacza to brak konieczności kompletowania i dostarczania wielu dokumentów, jak to ma na przykład miejsce w przypadku kredytu hipotecznego.

Aby ubiegać się o tego rodzaju wsparcie finansowe, będziesz potrzebować jedynie oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów. Na tej podstawie bank przeprowadza ocenę zdolności kredytowej, która decyduje o wysokości przyznawanego wsparcia oraz okresie spłaty.

Oświadczenie o zarobkach może przybrać różną formę. Często jest to po prostu specjalny formularz we wniosku, w którym kredytobiorca informuje o wysokości wynagrodzenia oraz podaje szacowane koszty utrzymania przypadające na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Teoretycznie kredytobiorca może zawyżyć kwotę zarobków, jednak w praktyce ma to poważne konsekwencje. W przypadku kontroli bank może oskarżyć o próbę wyłudzenia kredytu, za co z kolei grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Gra jest niewarta świeczki, dlatego zawsze należy przedstawiać informacje zgodne z prawdą.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Brak konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach czy miejscu zatrudnienia nie może być jedynym kryterium wyboru korzystnego finansowania. Trzeba uwzględnić wiele innych czynników, takich jak:

  • kwota kredytu – niektóre kredyty bez zaświadczeń oferują nie więcej niż kilka tysięcy złotych, ale są i takie udzielane na kwotę do 20 tysięcy złotych,
  • RRSO – rzeczywista stopa oprocentowania to parametr informujący nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych; dzięki temu dowiesz się, jak będzie wyglądać całkowita suma do spłaty,
  • okres finansowania – chociaż często jest to tylko 48 miesięcy, niektóre zobowiązania można zaciągnąć nawet na 84 miesiące.

Warto także sprawdzić czy kredyt bez zaświadczeń dedykowany jest także nowym klientom. Czasami zdarza się, że niektóre oferty skierowane są wyłącznie do stałych klientów – takich, którzy mają nieposzlakowaną opinię jako kredytobiorcy.

Kredyty bez zaświadczeń to produkty, z których warto korzystać – szczególnie, jeśli gotówka potrzebna jest „na już”. Trzeba tylko pamiętać, aby wybór konkretnej oferty poprzedzić dogłębną analizą wielu parametrów decydujących o przewadze jednego finansowania nad pozostałymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here