Wielu przedsiębiorców chcących zwiększyć przychody i rozwinąć działalność, często zastanawia się, co wybrać – pozycjonowanie czy Google Ads (AdWords). Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, która z usług jest lepsza. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety każdej z nich. Zobacz, na które z rozwiązań warto się zdecydować, prowadząc biznes w sieci. Zapraszamy!

Czym jest pozycjonowanie i jakie ma zalety?

Pozycjonowanie to ogół działań, które trzeba wykonać, aby zwiększyć widoczność witryny w wynikach pojawiających się w wyszukiwarce internetowej. Na skuteczne pozycjonowanie składa się wiele elementów. Istotne są odpowiednio dobrane słowa kluczowe, merytoryczne treści, a także linki zewnętrzne.

Pozycjonowanie

Algorytmy Google analizują wszystkie strony o podobnej zawartości, wybierając najlepsze. Pomimo czasochłonności i złożoności całego procesu profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie przynosi wiele korzyści, ponieważ:

  • wzmacnia widoczność serwisu w sieci,
  • generuje ruch na stronie,
  • pozwala dotrzeć do określonej grupy potencjalnych odbiorców,
  • sprzyja zwielokrotnieniu osiąganych przychodów.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że pomimo dość długiego czasu trwania, pozycjonowanie przynosi efekty także po jego zakończeniu. Dlatego osoby, które decydują się na promowanie swojej witryny w ten sposób, muszą mieć świadomość, że  rezultaty nie zawsze są widoczne od razu. Po więcej przydatnych informacji na temat podwyższania pozycji strony internetowej w wyszukiwarce zajrzyj tutaj: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/.

Na czym polegają kampanie Google Ads i jakie dają korzyści?

Reklamy Google Ads (AdWords) czasami są błędnie utożsamiane z działaniami w ramach pozycjonowania. Ich głównym celem jest natychmiastowe wyświetlenie danej strony internetowej potencjalnym użytkownikom.

Zaletą kampanii typu PPC (z j. angielskiego Pay Per Click) z całą pewnością jest fakt, że jako reklamodawca samodzielnie decydujesz o harmonogramie wyświetlania reklam oraz o zapytaniach, na które ma być widoczna Twoja strona w linkach sponsorowanych.

Google Ads

Porównując pozycjonowanie i Google Ads, przewagą drugiego rozwiązania jest błyskawiczny efekt, na który właściwie nie trzeba czekać. Pozostałe zalety reklam PPC to:

  • możliwość modyfikowania słów kluczowych związanych z witryną dla linków sponsorowanych,
  • różne formaty reklam – tekstowy, graficzny, wideo,
  • możliwość wprowadzania zmian od razu, bez czekania.

Podsumowując, reklamy Google Ads (AdWords) przynoszą rezultaty od razu. Musisz jednak wiedzieć, że są one krótkotrwałe i po zakończeniu działań lub wyczerpaniu budżetu, popularność Twojej strony gwałtownie spadnie – reklamy po prostu nie będą się wyświetlać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej metody promowania swojej działalności i przekonać się, ile kosztuje profesjonalna kampania PPC, zajrzyj tu: https://www.grupa-tense.pl/reklama-ppc/.

Co wybrać: pozycjonowanie czy Google AdWords?

Niewątpliwie zarówno dzięki pozycjonowaniu, jak i umiejętnie przeprowadzonej kampanii Google Ads, Twoja witryna może znaleźć się w pierwszych wynikach w wyszukiwarce internetowej. Jeśli zależy Ci na długofalowych korzyściach, zainwestuj w pozycjonowanie. Kiedy chcesz przeprowadzić kampanię, której efekty będą szybko widoczne – reklamy PPC są dla Ciebie.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, które działania wybierzesz, aby promować swój biznes, muszą być one prowadzone w pełni profesjonalnie. Potraktuj je więc tak, jakby były inwestycją na przyszłość, a nie jak zbędny wydatek.

Jeśli nie dysponujesz odpowiednim zapleczem marketingowym, prace nad reklamowaniem swojego serwisu powierz doświadczonej agencji interaktywnej. Jedną z nich jest Grupa TENSE, o której więcej dowiesz się, odwiedzając stronę: https://www.grupa-tense.pl/.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here