Potykacz kredowy — sposób na marketing Twojej restauracji

0
1877

Reklama małego biznesu może być trudna. Rynek dominuje marketing internetowy. Rywalizacja w social mediach, czy w wyszukiwarce jest ostra i wymaga szerokiej wiedzy. Co, jednak gdyby klientów dało się ściągnąć, ot tak, z ulicy?

Rozwiązaniem reklamowym dla małych biznesów, (przede wszystkim dla tych związanych z gastronomią) są tak zwane potykacze kredowe. To tablice kredowe, najczęściej przyjmujące formę dwustronnej ramki z ramionami tworzącymi piramidę — co zapewnia łatwość przenoszenia, rozkładania i używania takiej tablicy.

Tablice kredowe w gastronomii

W gastronomii jest kilka podstawowych zastosowań potykaczy kredowych: wypisywanie ofert dnia, specjalnych promocji, czy menu wraz z cenami, to zaledwie te najbardziej podstawowe funkcje. Jednak można spotkać się z bardziej kreatywnymi pomysłami marketingowymi na kredowych tablicach. Od obrazków, przez cytaty wycięte z recenzji, aż po zabawne hasła zachęcające do odwiedzenia restauracji. W końcu kto by nie chciał usiąść w barze reklamującym, że mają: „Piwo tak zimne, jak serce Twojej byłej dziewczyny”? Potykacz drewniany może mieć nieoficjalny charakter i wzbudzać sympatię wśród potencjalnych klientów — przechodniów.

Oryginalny stojak reklamowy

W gastronomii istotna jest społeczność, która tworzy się wokół przybytku. Często to w kawiarniach możemy iść na spotkania literackie, w barze na koncert. Wydarzenia kulturalne razem z grami i zabawami wkroczyły do kuchni i za bary. Takie wydarzenia zdobywają wiernych fanów. Stali bywalcy są najistotniejszą grupą klientów i wcale nie jest łatwo ich zdobyć. To oni wiele mówią o charakterze miejsca, atmosferze, a nawet o poziomie usługi. Warto zachęcać ich do uczestniczenia w tworzeniu kreatywnych przekazów i własnych obrazów na drewnianym potykaczu. Wtedy jego treść będzie nie tylko bardziej oryginalna, ale też bardziej autentyczna. A tworzenie takiego „mini muralu” przyciągnie uwagę kolejnych osób z ulicy!

Pomysł na kącik dla dzieci w restauracji

Tablice kredowe mogą pomóc nie tylko w przywołaniu klientów korzystną ofertą, wywołującym uśmiech napisem, czy interesującym obrazkiem. W okresie zimowym, czy mocno deszczowym, wynoszenie potykaczy kredowych na zewnątrz może być kłopotliwe. Co zrobić w przypadku takiej pogody? Oczywiście można postawić potykacz w środku, żeby tam reklamował ofertę dnia. Jednakże jest też rozwiązanie, które preferują duzi i mali klienci. Stwórz kącik dla dzieci, stawiając w swojej restauracji, kawiarni czy innym przybytku gastronomicznym potykacz kredowy razem z zestawem do kolorowania. W ten sposób zapewnisz komfortową przestrzeń dla rodzin. W pierwszej chwili taki pomysł może wzbudzać obawy, w końcu dzieci i kreda to dużo radości, ale też często dużo sprzątania. Dlatego warto zakupić markery do tablic kredowych zamiast zwykłej szkolnej kredy. Takie markery pomogą utrzymać wszystko w czystości i porządku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here