Niszczarka Wallner – dopasowana do Twoich potrzeb

0
1695

Niszczarka stanowi jeden z istotniejszych sprzętów, które znajdują zastosowanie zarówno w biurze, jak i w użytku prywatnym. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest niszczenie dokumentów, kart płatniczych, korespondencji czy płyt CD, niż wyrzucanie ich lekkomyślnie do kosza na śmieci.

Producent niszczarek marki Wallner to doświadczony lider wśród podmiotów oferujących urządzenia biurowe. Firma sprzedaje swoje produkty w Polsce, jak i wielu krajach europejskich. Szeroki wybór produktów przez nią prezentowany, pozwala na wybór optymalnego urządzenia, dopasowanego do potrzeb użytkownika.

Zalety korzystania z niszczarki

Skuteczna ochrona danych osobowych czy poufnych informacji bez użycia niszczarki jest trudna do zrealizowania. Niszczenie ręczne to żmudna, czasochłonna czynność a wyrzucanie dokumentów do śmieci jest nieostrożne i ryzykowne. Wybór odpowiedniego rodzaju niszczarki powinien być przemyślany i odpowiednio dopasowany do rodzaju dokumentów, które zamierzamy unieszkodliwiać.

Rodzaje niszczarek Wallner

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przy wyborze urządzenia do niszczenia, jest cel jego zakupu. Niszczarki można podzielić ze względu na użytek osobisty, biurowy, high security i specjalistyczny.

Niszczarkę Wallner wybierać można wśród dokładnie takich kryteriów. W asortymencie znajdują się jednostki o niewielkich rozmiarach, przydatne do okazjonalnego, prywatnego użytku. Ponadto są one łatwe w przechowywaniu, ponieważ nie zabierają wiele miejsca. Urządzenia te mają za zadanie jednorazowo zniszczyć kilka kartek papieru. Ich niewątpliwą zaletą jest również niewielka cena.

Oferta zawiera także urządzenia o średniej wielkości i wydajności, dopasowaną do wykorzystania w niewielkim i średnim biurze, przy założeniu regularnego stosowania do niszczenia dokumentacji, zawierającej np. tajemnice firmy czy dane osobowe lub nośniki danych, jak płyty CD i DVD. Sprzęt biurowy charakteryzuje się lepszą specyfikacją niż ten do użytku domowego. Podczas jednego cyklu można w nim zniszczyć od kilku do kilkudziesięciu kartek. Cechuje go także większy rozmiar, niż niszczarek osobistych.

Wśród niszczarek Wallner dostępnych na https://e-aston.pl/pol_m_Sprzet-biurowy_Niszczarki-Wallner-2006.html znajdują się także urządzenia high security, czyli stworzone z myślą o niszczeniu dokumentów tajnych. Nadano im z tego powodu najwyższy poziom bezpieczeństwa – DIN5 lub DIN6. Oznacza to, że powstające ścinki są wyjątkowo niewielkich rozmiarów, co uniemożliwia odtworzenie treści pociętych dokumentów.

Niszczarki specjalistyczne charakteryzują się dużymi gabarytami i większą wydajnością, niż te biurowe. Służą one do użytku na skalę przemysłową, niszcząc kilkaset kartek na raz. Są one przystosowane do długotrwałej, ciągłej pracy, poprzez zamontowanie w ich wnętrzu zabezpieczeń, chroniących silnik przed przegrzaniem. Charakteryzują się bardzo dużą wielkością, z koszami o pojemności do 400litrów.

Właściwości niszczarek

Niszczarkom nadano też stopnie tajności od 1 do 6, ze względu na rodzaj uzyskiwanego cięcia, które odnosi się do rodzajów niszczonych materiałów:

  • DIN1- do materiałów ogólnych, korespondencji, efektem są12mm paski
  • DIN2- do materiałów wewnętrznych, korespondencji wewnątrzfirmowej, efektem są 6mm paski
  • DIN3- do materiałów poufnych, efektem są 2mm paski
  • DIN4- do materiałów tajnych, efektem są ścinki o wymiarach max. 2x15mm
  • DIN5- do materiałów ściśle tajnych, efektem są ścinki o wymiarach max. 0,8x13mm
  • DIN6- do materiałów ściśle tajnych, efektem są ścinki o wymiarach max. 1x5mm, niszczarki o tym stopniu tajności tną kartkę A4 na 15tysięcy kawałków.

Wybór idealnego sprzętu uzależniony jest także od ilości posiadanego miejsca, które przeznaczymy na ustawienie niszczarki oraz ceny, jaką jesteśmy w stanie za nią zapłacić. Niszczarki Wallner to produkty oferujące wysoką jakość w rozsądnej cenie. Słowo „jakość” także jest kluczowym, jeżeli chodzi o zakup niezawodnego sprzętu. Jakość w niszczarkach Wallner zagwarantowana jest  dzięki zastosowaniu trwałych, metalowych przekładni oraz noży ze specjalnego stopu stali. Zapewnia to solidność i niezawodność w cięciu papieru czy płyt z danymi. Niszczarki te cechują także mocne i energooszczędne silniki, które działają bezawaryjnie i cicho wykonują swoją pracę.

Ważną kwestią jest również wielkość zbiornika na ścinki, która uzależniona jest od tego czy niszczenie odbywa się na bieżąco, czy masowo.

Wartymi przemyślenia kwestiami są również dodatkowe funkcje, jak:

  • możliwość niszczenia zszywek, spinaczy, dyskietek
  • możliwość niszczenia papieru o niestandardowym formacie
  • obecność diod informujących o zakleszczeniu papieru czy zapełnieniu zbiornika
  • funkcja cofania papieru, w przypadku przeciążenia mechanizmu.

Dodatkowym, estetycznym walorem niszczarek Wallner jest nowoczesne, eleganckie wzornictwo, dopasowujące się do każdego wnętrza.

Wszystkie powyższe cechy stanowią o funkcjonalności urządzeń tego producenta, a szeroki wybór sprzętu gwarantuje trafiony zakup niszczarki skrojonej na miarę potrzeb. Rodzina niszczarek Wallner to urządzenia o różnorodnych parametrach, charakteryzujące się wysoką wydajnością, idącą w parze z korzystną ceną, Sprzęt oferowany pod tą marką gwarantuje długoletnią, bezawaryjną pracę, ze względu na użycie do jego produkcji trwałych materiałów i zastosowanie rozwiązań, dedykowanych szerokiemu gronu użytkowników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here