Rozwój, nauka i poszerzanie horyzontów to nie tylko sposób na nieustanne pogłębianie swojej wiedzy, ale też metoda na to, by nareszcie zacząć na dobre rozwijać swoją karierę. Podstawą dbania o kompleksowy rozwój jest dziś nauka języków. Bez znajomości angielskiego trudno ubiegać się o awans, współpracę z międzynarodowymi markami czy podwyżkę. Bo komunikowanie się w pracy to dziś w dużej mierze właśnie rozmowy w innych językach niż polski.

Jak budować karierę?

Budowanie swojej ścieżki kariery to dzisiaj podstawa zawodowego życia wielu osób. Każdego roku na rynku pracy pojawiają się tysiące absolwentów wyższych uczelni, których większość po angielsku porozumiewa się już od dziecka. Dziś nauka rozpoczyna się już w przedszkolu, kontynuowana jest w szkole podstawowej, liceum, później na studiach. Nic dziwnego. Właściwie wszyscy już zdają sobie sprawę z tego, jak istotna dla rozwoju kariery zawodowej jest znajomość języków. Bo polski nie wystarczy, by swobodnie komunikować się z kontrahentami z całego świata. A to w wielu firmach dzisiaj podstawa funkcjonowania. Oczywistym jest więc, że pracodawcy będą chętniej zatrudniać osoby, które bez problemu dogadają się z klientami z innych krajów.

Angielski na początek

Umieszczenie kursu języka angielskiego na naszej ścieżce kariery to pierwsza rzecz, którą powinniśmy zrobić, planując przyszłość. A dziś to bardzo proste. Lekcje możemy odbywać bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z dostępnej w sieci aplikacji Babbel, która umożliwia naukę na różnych poziomach zaawansowania – bez wychodzenia z domu, podróży do szkół językowych i ryzyka, które dziś się z tym wiąże. Nie wszyscy mamy czas na to, by kilka godzin w tygodniu poświęcać na takie wyprawy. A nauka z aplikacją umożliwia nam zrezygnowanie z tych czasochłonnych wycieczek. Uczyć się możemy z dowolnego miejsca na świecie – również z własnego fotela, łóżka czy kanapy. Co ważne, w aplikacji znajdziemy kursy na różnych poziomach zaawansowania, więc skorzystają z nich zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowani użytkownicy języka. Przyswajamy w ten sposób nowe słówka, zwroty, uczymy się konwersacji, a nawet – dzięki systemowi rozpoznawania mowy – wymowy. To bardzo istotne, jeśli praca z językiem angielskim będzie polegała głównie na rozmowach.

Nie tylko angielski

Planując karierę zawodową, nie zapominajmy również o innych językach. Na naukę nigdy nie jest za późno! Jeśli znamy już angielski, skupmy się na nauce niemieckiego. Język naszych zachodnich sąsiadów przyda się bez wątpienia w pracy w międzynarodowym środowisku. Nie poprzestawajmy na znajomości jednego dodatkowego języka. Każdy kolejny jest naszym atutem na rynku pracy. Im więcej umiemy i im intensywniej się rozwijamy, tym wyżej będą nas cenić pracodawcy i współpracownicy. A to klucz do rozwijania ścieżki swojej kariery. Nie tylko w korporacjach, ale też w strukturach Unii Europejskiej, poza granicami Polski, lub wszędzie tam, gdzie tylko nam się zamarzy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here