Umieszczanie nadruków na koszulkach to wciąż popularna forma zdobienia ubrań. Wykorzystywana jest zarówno przez osoby prowadzące przedsiębiorstwa jako forma promocji własnej marki, jak i przez osoby fizyczne, które pragną nabyć koszulkę z upragnionym motywem. Moda na koszulki z własnym nadrukiem rozpoczęła się w naszym kraju już 2 dekady temu. Od tamtej pory wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z tej formy usługi. Należy pamiętać, że stworzenie koszulki z nadrukiem nie jest zadaniem prostym i wykonywanym natychmiast, szczególnie jeśli zamawiasz naraz dużą ilość koszulek.

Zamówienie koszulki z nadrukiem – kilka porad

Przed przystąpieniem do złożenia zamówienia na koszulki z nadrukiem, warto ustalić, co dokładnie potrzebujemy zamówić. Im lepiej przygotujemy się do wyboru materiału, z którego wykonane będą zamawiane przez nas ubrania, jak i sposobu samego naniesienia nadruku, tym lepszą podejmiemy decyzję. Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy ustalić, jest technika wykonania nadruku na wybranych przez nas ubraniach. Najczęściej stosowany jest sitodruk – rozwiązanie idealne w przypadku zamawiania koszulek bawełnianych. Sitodruk jest techniką komputerowego nanoszenia farby na powierzchnię koszulek oraz formowania jej do postaci wybranej grafiki.

Sitodruk to rozwiązanie świetnie sprawdzające się w przypadku zamówień dużej ilości koszulek, pozwalające na druk w kolorze oraz charakteryzujące się stosunkowo dużą wytrzymałością tworzonego projektu. Zaletą sitodruku jest także niska cena jego wykonania, szczególnie w przypadku zamówień dużej ilości ubrań. Rzadziej stosowanym rozwiązaniem jest haft komputerowy. Wykorzystuje się go zazwyczaj jako technikę znakowania – za jego pomocą umieszcza się naszywki o określonym wzorze na takich przedmiotach jak ręczniki, torby, czapki. Ten typ nadruku jest wyjątkowo trwały, odporny na urazy mechaniczne oraz zatarcia, a także na blaknięcie. Minusem tej metody jest ograniczona ilość kolorów stosowanych do wykonania określonego haftu oraz brak możliwości jej zastosowania na ubraniach wykonanych z cienkich materiałów. Warto także zaznaczyć, że chociaż hafty komputerowe są niezwykle eleganckie, nigdy nie odzwierciedlają projektu w 100 procentach. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną koszulkę

W przypadku nieskomplikowanych grafik – nazw firm, napisów, logo – skorzystać można również z techniki termotransferu, wykonywanego za pomocą folii flex. W tkaninę niejako wgrzewa się przygotowany wcześniej projekt. W zależności od materiału wykonania koszulki, temperatura wgrzewania może być naprawdę wysoka i wynieść ponad 160 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu folii flex uniemożliwia się przenikanie kolorów między sobą oraz ich mieszanie. Z uwagi na manualny sposób wykonywania nadruków termotransferowych, koszulki z nadrukiem można zamawiać już od 1 sztuki. Ponadto, umieszczone na ich powierzchni grafiki są niezwykle precyzyjnie wykonane oraz trwałe. Oprócz koszulek nadruki często umieszcza się na innego typu przedmiotach, np. mogących pełnić funkcje promocyjne. Tutaj wykorzystywane są metody takie jak tampodruk (nanoszenie wybranej grafiki na nieduże przedmioty), grawerowanie laserem (wykorzystywane często w breloczkach i metalowych przedmiotach), sublimację, tłoczenie oraz metkowanie.

Gdzie zamawiać koszulki z nadrukiem

Osobom pragnącym zamówić koszulki z własnym nadrukiem polecamy zapoznać się z ofertą sklepu HFM Studio, dostępną pod adresem hfmstudio.pl. Jest to firma specjalizująca się w projektowaniu grafik na ubrania oraz nanoszeniu na nie autorskich projektów. HFM Studio przyjmuje zamówienia na dużą ilość materiałów promocyjnych, w tym koszulki, ręczniki, bandanki, dostępne również w gotowych pakietach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here