Kupowanie telefonów w Internecie ma swoje wady i zalety. Możemy kupić zarówno nowy, jak i używany model. W tym drugim przypadku może okazać się on bublem, na który będzie żal wydanych pieniędzy. Jak wiadomo, nowe smartfony kosztują coraz więcej, mają więcej funkcji, a starsze modele szybko spadają z ceny i są zastępowane nowymi. Jak więc wybrać dobry sprzęt dla siebie? Patrzeć na cenę, markę czy może korzystać z porównywarek telefonów? Podpowiadamy w kilku krokach.

Krok 1: oceń, czego potrzebujesz

Na początek musisz dokładnie poznać swoje potrzeby, co w dobie kuszących wymyślnymi funkcjami smartfonów nie jest wcale zadaniem łatwym. Wybierz te specyfikacje sprzętowe, których wysokie wartości najbardziej cię interesują. Dla jednych będzie to pojemna pamięć, dla innych szybki procesor, a inni skupią się wyłącznie na aparacie, bo chcą robić dobre zdjęcia w każdej możliwej chwili. Następnie uszereguj te cechy w stopniu od najważniejszego, do tego, z którego będziesz w stanie zrezygnować, jeżeli trafi się jakaś okazja. Dzięki temu w wybranym modelu zostaną spełnione najistotniejsze funkcje, a smartfon będzie np. w dobrej cenie.

Następnie wypada zastanowić się co stanowi dla mnie największy problem oraz największą zaletę. Czy wolę wybrać trochę droższy telefon, ale mieć dobre parametry, czy jednak mam określoną ilość gotówki, której nie przekroczę i chcę po prostu znaleźć w tej cenie najlepszą alternatywę.

Krok 2: korzystaj z pomocy

Skoro już wiesz na czym ci najbardziej zależy, to czas zacząć szukanie. Dobrze jest skorzystać z porównywarek telefonów – w jasny i przejrzysty sposób zobaczymy różne interesujące nas modele i sprawdzimy, który nam najbardziej odpowiada. Warto też przeglądać takie strony jak https://android.com.pl/. Specjaliści testują tam wiele smartfonów pod różnymi względami – możemy więc zobaczyć czy to, co mówi producent, pokrywa się z rzeczywistością. Często zamieszczane są tam konkretne dowody – na przykład zdjęcia czy też filmiki, jakie wykonuje dany sprzęt.

Krok 3: kupuj u sprawdzonych sprzedawców

Aby nie naciąć się na bubla, sprzęt elektroniczny należy kupować z bezpiecznych miejsc. Niestety, na wielu serwisach ogłoszeniowych pojawiają się osoby, które sprzedają uszkodzoną używkę jako nowy i sprawnie działający telefon. Ty kupujesz, a po kilku dniach okazuje się, że urządzenie nie działa i musisz sobie radzić sam, bo sprzedawca „rozpłynął się w powietrzu”. Jeżeli chcesz kupić telefon używany, to najlepiej mimo wszystko spotkać z poprzednim właścicielem. Szukaj więc czegoś w swojej okolicy i umów się na przetestowanie. Jeżeli dana osoba nie będzie miała nic do ukrycia, to zgodzi się nawet na szybki, profesjonalny test na stoisku z telefonami.

Oprócz tego możesz kupować w sklepach internetowych – tu warto przejrzeć dokładnie ceny, bo często się zdarza, że najdroższy sprzęt będzie w sieciówkach. Tutaj warto dać sobie czas – zdarza się, że po kilku tygodniach lub miesiącach pojawiają się najlepsze promocje.

Zakup smartfona wiąże się z wydatkiem, który dla wielu osób jest znaczący. Często wybieramy opcję płacenia ratami czy dogadujemy się z telefoniami komórkowymi. Warto więc poświęcić trochę czasu, by mieć pewność, że dobrze zainwestowaliśmy swoje ciężko zarobione pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here