Myszka to obok klawiatury i monitora najważniejsze urządzenia dla gracza. Podczas zakupu powyższych sprzętów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szereg parametrów, do których będzie zależała nasza precyzja w grach oraz komfort użytkowania. Miłośnicy wirtualnych rozgrywek potrzebują zaawansowanej myszki gamingowej, która zagwarantuje im wysokie wyniki. Na jakie więc parametry warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model?

Myszki dla graczy – podstawowe informacje 

Wszelkiego rodzaju akcesoria komputerowe przeznaczone np. dla graczy muszą charakteryzować się wyjątkową funkcjonalnością. Co więcej, te modele pomimo zaawansowanej konstrukcji, powinny wyróżniać się niezwykle prostą obsługą oraz szybką i łatwą instalacją. Warto dodać, że te produkty są także w pełni kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi na rynku systemami operacyjnymi, dzięki czemu charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Jakie parametry musimy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup myszki gamingowej?

Rozdzielczość 

Rozdzielczość odpowiada za czułość myszki i jest to kluczowa cecha nie tylko w grach typu FPS, lecz także w strategiach, grach przygodowych oraz w tytułach multiplayerowych. W tym przypadku niezwykle ważna jest także precyzyjna regulacja czułości. Dzięki temu zawodowi gracze mogą indywidualnie dopasować parametry myszki do własnych potrzeb oraz wymagań. 

Komunikacja z komputerem 

Nie bez powodu wśród dostępnych na rynku produktów dominują bezprzewodowe myszki gamingowe, które charakteryzują się przede wszystkim wyższą dokładnością działania, ponieważ nie są podatne na zakłócenia.

Sensor 

MYSZKA

Gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wirtualnymi potyczkami, z pewnością zastanawiają się który sensor wybrać – optyczny czy laserowy? Okazuje się jednak, że jest to bardzo prosta i szybka decyzja do podjęcia. Modeli z czujnikami laserowymi jest dzisiaj bardzo dużo. Jednak producenci tego typu sprzętów coraz rzadziej decydują się na powyższy wariant z jednego bardzo prostego powodu – sensory optyczne są o lepsze i przede wszystkim bardziej precyzyjne.

Długość i jakość przewodu 

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model oferuje przewód w oplocie (czyli przewody trwalsze od zwykłych) i czy jest on dostatecznie długi, aby zapewnić graczom odpowiedni komfort użytkowania. Pamiętajmy, że przewód nie może być dobrany “na styk”, ponieważ zarówno podczas gry, jak i normalnego manewrowania potrzebny jest jego zapas.

Myszki gamingowe – dodatkowe funkcje 

Graczom z pewnością przydadzą się myszki gamingowe wyposażone w dodatkowe przyciski oraz modele charakteryzujące się obudową z materiałami antypoślizgowymi. Są one przydatne przede wszystkim w trakcie szybkich ruchów myszą. W tym przypadku można zastanowić się także nad zakupem urządzenia od producenta, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu produktów. Wystarczy przeznaczyć trochę więcej czasu na badanie rynku, aby znaleźć autorskie technologie, które nie tylko zwiększają komfort rozgrywki, lecz są także niespotykane w myszkach gamingowych konkurencji. 

Myszki gamingowe nie muszą mocno nadszarpnąć naszego budżetu. Aktualnie bogata i zróżnicowana oferta tego typu produktów oferuje ogromną ilość tanich modeli, które z powodzeniem zdadzą egzamin podczas wirtualnych potyczek. Choć myszki do 200 złotych nie zachwycają bogactwem innowacyjnych rozwiązań, są idealnym urządzeniem dla początkujących graczy. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here