Druk przestrzenny to dzisiaj ogromny potencjał i specjalistyczne firmy z branży oferującej obsługę druku 3D rozwijają się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Jeśli nawet firmy nie są w stanie zainwestować we własną drukarnię trójwymiarową i przygotowanie projektów – mogą z powodzeniem zlecić to działanie firmom zewnętrznym.

Outsourcing druku 3D to bardzo doby pomysł dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw, których nie stać na kosztowne inwestycje w zaplecze technologiczne i szkolenie personelu. Lepiej, aby korzystały one z doświadczenia firm już istniejących na rynku od dłuższego czasu, które nie tylko wiedzą w  teorii jak wygląda skuteczny druk 3D, ale przede wszystkim posiadają odpowiedni park maszyn i zaplecze technologiczne, czyli wyposażenie niezbędne do realizowania nawet najbardziej wymagających zleceń.

Zlecanie druku 3D na zewnątrz

Korzystanie z wyspecjalizowanych firm zewnętrznych taki jak Cubic Inch to doskonały sposób na wprowadzenie nowoczesności do swojego przedsiębiorstwa i usprawnienie niektórych procesów. Przede wszystkim – doświadczona i odpowiednio wyposażona firma jest w stanie nie tylko zrealizować druk 3D według otrzymanych wytycznych. Co dużo ważniejsze w takim rozwijającym się dopiero segmencie usług i produktów, firma oferująca druk przestrzenny jest także gotowa do uczestniczenia w samym procesie projektowania i urzeczywistniania koncepcji teoretycznych.

Co jeszcze się liczy?

Wystarczy więc niekiedy zaprezentować własne oczekiwania czy potrzeby z zakresu przemysłu i produkcji, a eksperci i konsultanci drukarni 3D przygotuję odpowiednie wizualizacje i projekty, które następnie dadzą się zinterpretować przez język programistyczny drukarek 3D. To bardzo ważne, ponieważ sama technologia wydruku jest już dopracowana do perfekcji – to, w czym wciąż pozostaje jeszcze największe pole do popisu dla inżynierów i projektantów, to właśnie opracowywanie kolejnych dokumentów technicznych, rysunków i szkiców.

Bardzo często druk 3D w skali przemysłowej odbywa się na zasadzie powielania i kopiowania dobrze znanych rozwiązań, ale druk trójwymiarowy jest także idealnym rozwiązaniem dla tych branży, w których konieczne jest stałe rozwijanie produktu i opracowywanie nowych prototypów z innymi parametrami i rozwiązaniami. Wtedy udział projektantów i inżynierów jest oczywiście dużo ważniejszy. Ogromny wpływ na jakość i zastosowanie gotowych modeli wydrukowanych na sprzęcie 3D ma także rodzaj tworzywa termoplastycznego, z którego powstają kolejne warstwy produktu. Każda pasta ma swoje unikalne parametry i właściwe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here