Na co dzień korzystasz z rachunku bankowego? Jesteś osobą, która lubi mieć stały dostęp do pieniędzy? Rozważ uruchomienie limitu kredytowego w koncie osobistym. To rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Poznaj te najważniejsze.

Limit kredytowy w rachunku bankowym to specyficzna forma finansowania. Stanowi połączenie kredytu gotówkowego z debetem. Istotą jest możliwość wykorzystywania zgromadzonych środków wtedy, kiedy zachodzi taka konieczność – bez ponoszenia kosztów wówczas, gdy pieniądze leżą na koncie bankowym.

Limit kredytowy – poznaj jego najważniejsze zalety

Limit kredytowy to forma finansowania, która ma wiele zalet. Stanowią one jednocześnie przewagę nad standardowymi kredytami gotówkowymi, a nawet kartą kredytową.

Na korzyść tego rozwiązania przemawia wiele argumentów:

  • łatwy dostęp do środków

Jak często zdarzały się sytuacje, w których potrzebowałeś gotówki, a saldo na koncie wynosiło 0 zł? Limit kredytowy daje stały dostęp do pieniędzy, dzięki czemu możesz z nich korzystać zgodnie ze swoimi potrzebami.

  • stałe odnawianie limitu

Każdy wpływ środków na konto powoduje odnowienie limitu. Jeżeli masz regularne dochody, nie dojdzie do sytuacji, w której wykorzystasz całą przyznaną kwotę. Dzięki temu nie zaskoczy cię żaden nagły wydatek.

  • atrakcyjne koszty finansowania

Przewagą limitu kredytowego nad kredytem gotówkowym jest sposób naliczania odsetek. W tym przypadku opłaty doliczane są wyłącznie w oparciu o wykorzystaną kwotę. Jeśli nie korzystasz z pieniędzy, nie płacisz. Proste!

  • uproszczone procedury

Limit kredytowy to dobra opcja dla osób, które potrzebują pieniądze „na już”. W przypadku Linii Kredytowej dostępnej w Toyota Banku zastosowane procedury są identyczne jak w przypadku pożyczki gotówkowej lub karty kredytowej. Dzięki temu dostęp do dodatkowych środków można uzyskać jeszcze tego samego dnia.

Limit kredytowy – dla kogo to korzystne?

Limit kredytowy to korzystna forma finansowania, ale czy faktycznie dla wszystkich? Z takiego produktu bankowego powinny skorzystać osoby, które:

  • lubią mieć stały dopływ pieniędzy
  • są w stanie regularnie spłacać wykorzystany limit
  • zamierzają wykorzystywać środki tylko wtedy, gdy faktycznie są potrzebne
  • nie potrzebują dużego jednorazowego zastrzyku gotówki.

Na pewno nie jest to opcja dla osób, które mają poważne problemy finansowe.

Limit kredytowy – jak się o niego ubiegać?

Uważasz, że limit kredytowy to rozwiązanie dobre dla ciebie? Zgłoś się po niego do banku, w którym masz konto osobiste lub załóż rachunek indywidualny w banku, który oferuje finansowanie na najkorzystniejszych warunkach.

Aby rozpocząć procedurę, należy złożyć wniosek. Bank, mając wgląd do dotychczasowej historii rachunku, przeanalizuje zdolność kredytową i zaproponuje maksymalną kwotę limitu.

Pamiętaj! Limit kredytowy to oferta dostępna w wielu bankach. Dlatego musisz porównać dostępne propozycje po to, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Jeśli jedna z ofert wyróżnia się na tle pozostałych, warto pokusić się o założenie rachunku bankowego, by móc z niej skorzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here