Współczesna Warszawa to nie tylko największe polskie miasto, ale i największy ośrodek gospodarczy z szybko rosnącym rynkiem magazynowym. Ze względu na wielkość warszawski rynek magazynowy zwykle dzielony jest na dwie strefy. Pierwsza z nich znajduje się w obrębie granic miasta. Druga to obszar znajdujący się w zasięgu bezpośredniego oddziaływania stolicy, nawet do 60 km od jej centrum.

Obiekty magazynowe w mieście

Strefa pierwsza to obiekty magazynowe lokalizowane głównie w dawnych regionach przemysłowych miasta, przede wszystkim w dzielnicach Ursus i Białołęka, a także w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Szukając magazynu na wynajem w Warszawie, w granicach miasta, zwykle musimy wybierać spośród mniejszych i nieco starszych obiektów, choć oczywiście również w obrębie miasta powstało kilka stosunkowo nowych magazynów oferujących nowoczesną powierzchnię do składowania towarów lub drobnej produkcji. Właśnie drobna produkcja to idealny profil działalności dla firm, którym potrzebny jest średniej wielkości magazyn do wynajęcia w Warszawie. Dzięki lokalizacji w granicach miasta łatwiej znaleźć pracowników, którzy mogą korzystać z publicznej komunikacji miejskiej.

Parki magazynowe w pobliżu Warszawy

Przedsiębiorstwa z branży logistycznej, firmy kurierskie i spedycyjne, którym zależy na wynajęciu dużej, nowoczesnej powierzchni magazynowej, najlepiej w obiekcie położnym blisko autostrady A2, drogi ekspresowej S8 czy S17, zwykle decydują się na wynajem magazynu w Warszawie w strefie drugiej, czyli tuż za granicami miasta. W ostatnich latach powstało tu mnóstwo nowoczesnych obiektów magazynowych spełniających najwyższe standardy jakości wykończenia, oferujących wiele innowacyjnych rozwiązań wpływających na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Nowoczesny magazyn do wynajęcia w Warszawie, w strefie drugiej to dobra opcja nie tylko dla globalnych marek i największych polskich przedsiębiorstw. To także ciekawy wybór dla mniejszych firm bazujących na modelu dropshippingu, zwłaszcza dla sklepów internetowych.

Wybór optymalnej lokalizacji magazynu na wynajem w Warszawie to przede wszystkim pochodna profilu prowadzonej działalności oraz oczekiwań względem samego obiektu magazynowego. Jeśli szukasz dużych, nowocześnie wyposażonych powierzchni, najlepszym rozwiązaniem wydają się obiekty w nowych parkach magazynowych. Gdy szukasz czegoś mniejszego pod drobną produkcję, korzystniejszą opcją wydaje się magazyn w granicach miasta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here