Masz już dosyć reklam jakie pojawiają się na wszystkich stronach internetowych, jednocześnie wcale nie interesuje ciebie informacja przekazywana na banerach czy jakichkolwiek ramkach? Pewnie, że z jednej strony reklama stanowi źródło dochodu dla danego serwisu internetowego, jednak coraz częściej staje się zbyt nachalna a nawet uciążliwa. Dlatego warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z darmowego programu, który de facto pomoże nam w zablokowaniu większości lub niektórych reklam.

Dlaczego właściciele stron internetowych są przeciwni blokowaniu reklam?

Należy również wspomnieć o tym, iż właściciele stron i portali internetowych są co zrozumiałe przeciwni blokowaniu reklam, dla nich każda reklama i ewentualny odbiorca to zysk, warto zatem uwzględnić ten fakt, zwłaszcza gdy doceniamy daną witrynę internetową.

Jak zablokować niechciane reklamy?

Oczywiście istnieje wiele wtyczek i programów, jakie możemy zainstalować oraz zastosować w tym aspekcie, służą one blokowaniu każdych reklam a niekiedy wręcz ograniczają dostęp do ewentualnego pobierania od nas adekwatnych informacji. Znalezienie samej wtyczki nie powinno stanowić żadnego problemu, niejednokrotnie są one zintegrowane pod kątem wyszukiwarki internetowej jaką posiadamy.

Można więc zatem powiedzieć, iż najpierw powinniśmy się zastanowić nad tym, czy dana wtyczka będzie odpowiednia pod kątem jej swoistego funkcjonowania, poznać ją z perspektywy tego jak działa a nawet co ma do zaoferowania, w pełnym tego słowa znaczeniu. W końcu bądź co bądź, sama wtyczka ma nam umożliwić pozbycie się niechcianych reklam podczas korzystania z internetu, a tym samym zagwarantować komfortowe i wygodne przeglądanie stron, materiałów czy adekwatnych treści bez potrzeby przeglądania samych reklam.

reklamy

Które wtyczki do blokowania reklam, warto zastosować?

Powstaje coraz więcej wtyczek i programów, do blokowania samych reklam w internecie, do najpopularniejszych zaliczyć należy :

-AdMuncher
-uBlock
-Anvi Blocker
-NoScript
-AdBlock Plus
-AdFender
-Ghostery

Co charakteryzuje wszystkie wtyczki? Przede wszystkim ich przeznaczenie, możliwość konfiguracji w aspekcie konkretnego dostosowania ich działania, zwłaszcza gdy chodzi o wyłącznie reklam wyłącznie na niektórych stronach, portalach czy witrynach internetowych. Większość z nich jest zintegrowana z wyszukiwarkami internetowymi, a co najważniejsze są systematycznie aktualizowane. Warto jednak dopasować ją w indywidualny sposób, do przeglądarki z jakiej korzystamy, powód jest bardzo prosty niektóre z nich współpracują z nimi, co za tym idzie są tworzone właśnie z uwzględnieniem samych przeglądarek internetowych.

Czy stosowanie samych wtyczek do blokowania reklam jest bezpieczne?

Pewnie, iż niektórzy mogą zastanawiać się nad jedną ważną kwestią, a mianowicie czy zainstalowanie takiej wtyczki jest bezpieczne, zwłaszcza w aspekcie ochrony naszych danych? Nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości, podstawowym oraz najważniejszym zadaniem każdego z powyższych programów, jest pozwolenie nam na zablokowanie reklam, które w wielu sytuacjach stanowią dla nas zagrożenie, co to oznacza? Mianowicie umożliwiają zdobywanie informacji na nasz temat, a dodatkowo drażnią i przeszkadzają, w uzyskaniu dostępu do materiałów oraz treści, niekiedy marnują nasz czas.

Ciekawostką może być również zwrócenie uwagi na niektóre wtyczki, których funkcjonalność została rozwinięta właśnie o możliwość zagwarantowania nam bezpieczeństwa w sieci. Jednym słowem blokują one nie tylko same reklamy, ale również niebezpieczne czy nieznane skrypty, zatem jest to kolejny argument za tym, iż instalacja samej wtyczki ma jak najbardziej sens.

zablokować reklamy

Zainstalowanie wtyczki do blokowania reklam, nie jest niczym trudnym

Z instalacją wtyczki do blokowania reklam, nie jest niczym trudnym, część z nich wymaga jednak pobrania na dysk a dopiero potem zainstalowania zgodnie z przeznaczeniem. Większość z nich poinstruuje nas krok po kroku, co powinniśmy robić i co najważniejsze dostępne są w języku polskim. Warto zatem się zastanowić, czy instalacja takiej wtyczki to nie jest alternatywa oraz opcja, którą powinniśmy zastosować a tym samym raz na zawsze rozwiązać problem niechcianych reklam.

Często wspomina się o tym, iż niektóre portale czy zwłaszcza materiały wideo są niedostępne dla odbiorcy w sytuacji gdy posiada on taką wtyczkę, jednak ze względu na prostą jej konfigurację możemy do nich uzyskać swoisty dostęp.
Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż z wtyczek do blokowania reklam korzysta coraz więcej osób, nie powinno to zresztą stanowić żadnego zaskoczenia, czasem mamy ich najzwyczajniej w świecie dosyć. Niech zainstalowanie wtyczki pozwoli nam nie tylko na blokowanie reklam, ale w gruncie rzeczy komfortowe oraz wygodne korzystanie z zasobów samego internetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here